3. Два червени картона и голова суша за Леверкузен и шампиона (видео)

Два червени картона и голова суша за Леверкузен и шампиона (видео)

Михал Кадлец и Марио Гьотце бяха изгонени, двата тима остават един до друг в класирането

Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд изиграха нулево реми, но резултатът опредлено заблуждава за показаното на терена. „Аспирините” и немският шампион пропиляха куп голови шансове и оставиха без дъх феновете на „Бай Арена”.

Съдията показа по един червен картон на съпорниците, като Михал Кадлец от Леверкузен и Марио Гьотце от Дортмунд поеха преждевременно към съблекалните. Днес Байер изненада първенеца с много стегната игра в отбрана, която се оказа непробиваема за гостите.

Шурле трябваше да открие за Леверкузен още в 6-ата минута, но Вайденфелер спаси удара му. В 24-ата минута пак стражът се намеси добре при удар на Райнхарт с глава.

Шинджи Кагава пък не се възползва от чудесен шанс за Борусия. Младия вратар на Байер Бернд Лено получи своето бойно кръщение в Бундеслигата и се справи чудесно. Той на два пъти спаси удари на Кагава, както и воле на резервата Иван Перишич, който замени Кевин Гроскройц в състава на Юрген Клоп.

След час игра съдията спести червен картон на Матс Хумелс за фаул при откъснал се нападател на домакините. Само минути по-късно Кадлес обаче не беше пожален за опасно влизане. Гьотце също си изпусна нервите и набързо възстанови численото равенство на терена, като беше изгонен в 77-ата минута.

След това 0:0 днес, Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд остават рамо до рамо в таблицата. Двата отбора имат по 7 точки след 4 мача в шампионата и са съответно 4-ти и 5-ти.