3. Два гола на Гризман дадоха успешен новогодишен старт на Атлетико (+ВИДЕО)

Два гола на Гризман дадоха успешен новогодишен старт на Атлетико (+ВИДЕО)

Фернандо Торес изгледа мача на "Калдерон", "дюшекчийте" временно се изравниха с Барселона

В първия мач за 2015 г. в испанската Примера шампионът Атлетико (Мадрид) надигра с 3:1 Леванте на своя „Висенте Калдерон” пред погледа на Фернандо Торес.  Два гола за успеха на тима на Диего Симеоне отбеляза Антоан Гризман, докато вратарят на Леванте Диего Мариньо направи две фатални грешки.

На 5 януари Торес официално ще премине под наем в Атлетико. На тази дата отваря зимния трансферен прозорец в Италия. Очаква се Ел Ниньо да дебютира срещу Реал Мадрид за Купата на Краля на 7 януари.

Домакините помислиха, че са излезли напред в резултата в първия четвърт час, когато Арда Туран вкара на задна греда след свободен удар на Марио Манджукич, но се оказа, че нападателят е бил в засада.

Натискът на „дюшекчийте” даде резултат в 18-ата минута, когато Антоан Гризман засече с глава центриране на Гийерме Сикейра и прати над вратаря – 1:0.

До почивката втори гол на Атлетико, автор на който беше Манджукич, не беше признат поради засада, като така интригата се запази за второто полувреме.

В 47-ата минута Гризман отбеляза втория си гол в мача на добавка, като силен удар на Манджукич бе с мъка отразен от вратаря Диего Мариньо.

Атлетико подходи аристократично и пропусна още две положения преди Леванте да намали в 62-ата минута чрез Ел Жар. Манджукич изчисти от голлинията, последва прострелно центриране и след куриозен рикошет топката се озова в мрежата на Моя. Като автор на попадението бе записан Ел Жар, който отклони топката.

Защитникът Диего Годин сложи точка на спора в 82-ата минута. Той се възползва от ново увисване на вратаря на Леванте, като прехвърли центрираната от Тиаго Мендеш топка над него.

Така, шампионите започнаха 2015 г. с победа и се изравниха на второто място с Барселона (по 38 точки), като каталунците са с мач по-малко. Реал е лидер с 39 точки и два мача по-малко. Леванте е 15-и с 15 точки, с 2 над опасната зона.