3. Два гола на Пощига не стигнаха дори за хикс на Валенсия срещу хеттрик на Меси (ВИДЕО)

Барса победи "прилепите" с 3:2 на "Местая"

Отборът на Барселона записа трета поредна победа от началото на сезона, след като тази вечер се наложи с 3:2 над тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 3-ия кръг на испанската Ла Лига.

Поредния си спектакъл за каталунците изнесе мегазвездата Лионел Меси, който вкара и трите гола за своя тим. Колегата му в атаката на домакините Елдер Пощига отговори с две попадения, които обаче бяха недостатъчни дори за точка за Валенсия.

Двубоят започна с натиск на "блаугранас", който даде резултат в 11-ата минута, когато след бърза контраатака Фабрегас подаде към малкото наказателно поле, където Меси засече с левия крак за 1:0.

Барса продължи да е по-активният тим след този гол и в 18-ата минута Неймар стреля извън пределите на наказателното поле, но прати топката в аут.

"Прилепите" получиха три добри шанса след 30-ата минута, но Валдес спаси два удара на Пабон и един на Банега.

В 39-ата Лео Меси наказа тези пропуснати ситуации с хубав изстрел с левия крак от наказателното поле след пас на Фабрегас.

120 секунди по-късно аржентинецът оформи своя хеттрик, като този път асистенцията дойде от Неймар.

След този гол Барса се отпусна сериозно и бе наказана от Пощига в 45-ата минута. Тогава той получи в наказателното поле от Перейра и с десния крак върна едно попадение за домакините.

В даденото от рефера продължение драмата стана пълна, след като Пощига засече с глава центриране на Банега от корнер за 2:3.

През втората част гостите започнаха добре, но удари на Меси бяха спасени от стража на Валенсия. "Прилепите" пък така и не можеха да създадат сериозна опасност пред Валдес.

Натискът на Барса продължаваше, но нови пропуски направиха Пике, Педро, Тейо, Алба и Меси. Нов гол на успокоението обаче не падна и така каталунците се поздравиха с успеха с 3:2.

След победата Барселона вече има пълен актив от 9 точки след първите 3 мача, докато "прилепите" са с 3.