3. Два измислени гола на Челси оставиха жива интригата в Англия (видео)

Два измислени гола на Челси оставиха жива интригата в Англия (видео)

Шампионите спечелиха с 2:1 лондонското дерби с Тотннъм от 35-ия кръг на Премиършип

Английският шампион Челси запази жива надеждата да защити титлата си от Висшата лига, след като спечели изключително драматично с 2:1 лондонското дерби с Тотнъм от 35-ия кръг на Премиършип.

Трябва да се отчете обаче и фактът, че и двете попадения на „сините” на „Стамфорд Бридж” бяха нередовни, тъй като при първото топката не премина голлинията на „шпорите” с пълния си обем, а при второто имаше засада на голмайстора Саломон Калу.

Домакините стартираха с тандема Дрогба – Торес в предни позиции, като последният отново разочарова с представянето си, за сметка на своя партньор в атака, който беше най-сериозната заплаха за отбраната на гостите.

Националът на Кот Д’Ивоар бе много близо до това да открие резултата в 13-ата минута, когато изпрати истински снаряд от над 30 метра по посока на Гомеш, като единствено напречната греда спаси бразилския страж от попадение.

Тотнъм отвърна със същия прийом, а автор на изстрела бе новото попълнение Сандро, реализирал първото си попадение с екипа на „шпорите” в 19-ата минута.

В самия край на първата част дойде и най-спорната ситуация за полувремето. Отново далечен шут, този път на Франк Лампард, изненада стража на гостите Еурелио Гомеш, който допусна топката да му мине между краката, но впоследствие реагира и успя да я отрази преди тя да мине с пълния си обем голлинията.

Страничният рефер бе далеч от ситуацията, но на два пъти ясно показа, че попадението е редовно и така резултатът бе изравнен.

Втората част гостите се опитаха да задържат равенството и успяха до 89-ата минута, в която втори неродовен гол им я отне.

Дрогба проби в типичния си стил от ляво на атаката на „сините” и стреля, а намиращият се в положение на засада негов сънародник Саломон Калу бе оставен непокрит и от близо донесе успеха на Челси.

След него шампионите се приближиха три точки от лидера в подреждането Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Арсенал, а в следващия кръг ще се изправи именно срещу момчетата на Карло Анчелоти.

Тотнъм пък вече изостава на четири точки от 4-ата позиция в подреждането, даваща право на участие в квалификациите на Шампионска лига, като заемащият към момента тим на Манчестър Сити има и с мач по-малко.