3. Два късни гола на Адебайор сломиха непримиримите „лебеди” на „Уайт Харт Лейн” (видео)

Тотнъм надви новака Суонзи с 3:1 и се изравни по точки с третия Арсенал

След пет кръга без успех, съставът на Тотнъм най-после постигна такъв във Висшата лига, налагайки се с 3:1 над новака Суонзи в предпоследен мач от 31-ия кръг на шампионата.

Момчетата на Хари Реднап започнаха пределно мотивирани двубоя и успяха да поведат в резултата още в 19-ата минута, когато точен в тяхна полза бе Рафаел ван дер Ваарт.

Холандецът се възползва от хаоса, който създаде центриране от ляво на представилия се отлично в този двубой Гарет Бейл, пращайки отблизо топката в мрежата на своя сънародник Михаел Ворм.

След попадението срещата бе изключително равностойна, а след почивката гостите дори надиграха своите домакини. Малко след подновяването на играта за втората част стражът на лондончани Брад Фридел трябваше да показва класата си след удар на дошлия под наем от Хофенхайм исландски нападател Тор Сигурдсон, избивайки в корнер негов шут от границата на наказателното поле.

В 59-ата минута обаче дори 40-годишният ветеран бе безпомощен, след като Сигурдсон бе изведен от Раутлич и го преодоля за 1:1. Минути след изравнителното попадение Хари Реднап отговори, включвайки в игра наскоро възстановения от травма офанзивен халф Арън Ленън на мястото на дефанзивния полузащитник Сандро, а в 74-ата минута Емануел Адебайор за втори път даде преднина на Тотнъм.

Играещият под наем от Манчестър Сити тогоанец се разписа с глава след центриране от корнер на Ван дер Ваарт, а пет минути преди края на редовните 90 се възползва от пас на Ленън и оформи крайното Тотнъм – Суонзи 3:1.

Със спечелените три точки „шпорите” се изравниха с третия в класирането Арсенал и дръпнаха с пет пред петия Челси, докато Суонзи вече е на 11-о място с 39 пункта от 31 изиграни мача.