3. Два късни гола на Неста доведоха до трети пореден обрат за Милан

Два късни гола на Неста доведоха до трети пореден обрат за Милан

"Росонерите" победиха с 2:1 Киево на стадио "Бентегоди", въпреки отличните изяви на вратаря Сорентино

След пълните обрати, които Милан сътвори в предишните си два мача с Рома и Реал (Мадрид), днес "росонерите" за трети пореден път успяха да се доберат до трите точки, след като изоставаха в резултата. Момчетата на Леонардо постигнаха ценен успех с 2:1 при гостуването си на Киево във Верона от 9-ия кръг на италианската Серия "А" и се доближиха до челниците в класирането. Милан игра сравнително слабо през първите 45 минути и логично изоставаше в резултата на почивката. През втората част обаче "росонерите" наложиха тотален натиск, който бе възнаграден с две късни попадения на централния бранител на тима Алесандро Неста. Вратарят на "летящите магарета" Стефано Сорентино изигра отличен мач, но ударите на Неста се оказаха неспасяеми за него.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 4-ата минута имаха шанс да открият резултата, но удар на Марколини премина встрани от целта. Само три минути по-късно обаче "летящите магарета" излязоха напред в резултата. Андреа Мантовани пусна хубав пас към Пинци, който стреля с десния крак и не остави шансове на Дида, пращайки топката в долния ляв ъгъл. Малко по-късно резултатът можеше да стане 2:0, но удар на Пелисиер бе спасен по прекрасен начин от Дида.

Постепенно гостите от Милан се върнаха в мача и се нанесоха трайно в полето на своите домакини. Зеедорф, Пирло, Неста и Пато имаха отлични възможности за гол, но или Сорентино спасяваше техните удари, или те преминаваха в близост до целта. С течение на времето натискът на Милан се увеличи, с което дойде и напрежението пред Сорентино. Стражът на домакините обаче действаше отлично и още веднъж спаси хубав удар на Пирло. В самия край на полувремето именно Пирло бе отново близо до целта, но изстрелът му от фаул премина над вратата.

През втората част "росонерите" натиснаха газта и още в първите минути имаха отлични шансове да изравнят. В 47-ата минута се получи страхотно меле в полето на Киево, Одо върна топката към Пирло, който стреля параболично към опразнената от Сорентино врата, но топката кацна върху мрежата. В 54-ата минута силен удар на Пато от границата на наказателното поле бе отбит от Сорентино. Последва ново разбъркване, топката попадна в Роналдиньо, който стреля от воле, но отново Сорентино спаси. Малко по-късно топката отново попадна в Пато, който стреля по диагонала, но Сорентино затвори своя ъгъл и отново спаси.

В 60-ата минута Леонардо замени незабележимия Хунтелаар с Марко Бориело и това даде още повече мощ в атаката на "росонерите". Малко след влизането си Бориело имаше шанс да се разпише, но негов удар с глава бе спасен от Сорентино. В 76-ата минута пък топовен изстрел с левия крак от воле на Зеедорф също бе избит от стража на домакините. Стигна се обаче до 81-ата минута, когато гостите все пак успяха да изравнят резултата. Пирло центрира отлично с левия крак, Бориело стреля с глава, топката срещна напречната греда, отскочи от тревата и попадна на главата на Неста, който стреля моментално и заби топката в мрежата на Киево за 1:1.

В следващата минута Милан можеше да стигне до втори гол, но удар на Пипо Индзаги бе спасен от вездесъщия в този мач Сорентино. В самия край на мача Киево сътвори една от малкото си контраатаки през второто полувреме. Пелисиер центрира от ляво, Граноче стреля с глава от границата на малкото наказателно поле, но Дида направи невероятно спасяване и остави своя отбор в мача. Само минута, след като "росонерите" запазиха равенството, чрез своя вратар, те успяха да вкарат втори гол, който да се окаже победен, отново чрез Алесандро Неста. Пирло центрира на далечната греда от ъглов удар, където Неста засече с глава, топката рикошира в гръб на бранител на Киево и влетя в мрежата на Сорентино за крайното 1:2.

Така с тази победа отборът на Милан вече има 15 точки в своя актив, което му отрежда 6-ото място в класирането, на 3 точки от третия Ювентус и на цели 7 от шампиона Интер. Киево пък се свлече на 11-о място с 11 точки.

Киево - Милан 1:2