3. Два куршума от Дрогба за Арсенал

Два куршума от Дрогба за Арсенал

Челси отново на върха в Англия след 2:0 над Арсенал

Дидие Дрогба отново реши дербито между Челси и Арсенал. Нападателят на „сините” вкара две попадения при успеха с 2:0 на неговия тим над „артилеристите”. Той вече има 12 гола в 12 мача срещу отбора на Арсен Венгер.

Над 40 000 наблюдаваха на живо срещата на „Стамфорд Бридж”, която бе от 25-ия кръг на английската Висша лига. Сред късметлиите бе и министър-председателят на България Бойко Борисов.

Челси си върна първата позиция в подреждането, с 2 точки пред шампиона Манчестър Юнайтед. Арсенал вече е на 9 точки зад лидера и шансовете на тима за титла вече са илюзорни.

Дербито започна интригуващо. Двата отбора се хвърлиха в битка от първите минути. Още в 8-ата обаче „сините” ликуваха.

Малуда центрира от ъглов удар, Тери изпревари Диаби, продължавайки топката с глава към Дрогба, който непокрит на метър от голлинията даде преднина на Челси. Това бе 11-и гол за нападателя от Кот д’Ивоар в 12 мача срещу „топчиите”.

Последваха отлични 15 минути от страна на „артилеристите”. Насри не успя да прехвърли Чех от изгодна позиция, а изстрел на Аршавин от воле бе отразен с вещина от чешкия страж.

В 23-ата минута домакините организираха отлична контраатака, Лампард подаде към Дрогба, той направи за смях Клиши и простреля Алмуния за втори път в мача.

След втория гол възпитаниците на Арсен Венгер бяха шокирани и до края на първата част не стигнаха до голово положение, като единствено Клиши се опита да стреля от 20-ина метра, но коженото кълбо мина високо над вратата.

В началото на втората част най-сериозната заплаха за вратата на Арсенал се казваше Дидиде Дрогба, който въпреки че получи контузия, правеше каквото си иска с бранителите в червено-бяло. Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер не направи промени на почивката, но едва ли бе доволен от играчите си. Едва в 64-ата минута Бендтнер замени игралия трагично Уолкът.

5 по-късно Фабрегас имаше отлична възможност да намали резултата под дъжда на „Стамфорд Бридж” след изпълнение на пряк свободен удар, но Чех отрази неговия шут.

В 84-ата минута Дрогба бе близо до своя хеттрик като след удар от фаул, топката срещна горната греда на вратата, пазена от Алмуния. Последваха два пропуска на Анелка.

До края Фабрегас бе близо до това да намали резултата, но нямаше късмет. Краен резултат 2:0 за Челси.

Това бе 9 загуба за Арсенал в последните си 16 мача срещу Челси. „Сините” от своя страна не познава вкуса на поражението вече 24 мача като домакин и общо 13 във всички турнири. Халфът на домакините Оби Микел записа своя мач номер 100 за клуба, а Гала 100-ата си среща за Арсенал (той има и 225 с екипа на Челси).

Съставът на Анчелоти има 58 точки в актива си, Юнайтед са с 56, а Арсенал с 49.

ЧЕЛСИ – АРСЕНАЛ 2:0

(1:0) Дрогба 8’
(2:0) Дрогба 23’

Челси: Чех; Иванович, Тери, Карвальо, А. Коул, Балак (82’ Жирков), Оби Микел; Лампард; Малуда, Дрогба (90’ Калу), Анелка (87’ Дж. Коул);

Арсенал: Алмуния; Саня (74’ Ебуе), Гала, Вермален, Клиши; Сонг, Диаби (74’ Росицки), Фабрегас, Уолкът (64’ Бендтнер), Насри; Аршавин;

Жълти картони: Сонг, Фабрегас (А); Дж. Коул, Жирков (Ч)
Съдия: Майк Дийн;
Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон, 41 794 зрители;

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)