3. Два момента на гениалност пратиха Юнайтед в четвърти кръг на ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Андер Ерера и Анхел Ди Мария донесоха успеха за „червените дяволи”

Манчестър Юнайтед стигна до труден успех с 2:0 като гост на Йоувил Таун в мач от третия кръг на ФА Къп. „Червените дяволи” се нуждаеха от два момента на брилянтност, за да преодолеят третодивизионния си съперник.

Първо – прекрасен удар на Андер Ерера даде аванс на Юнайтед в 64-тата минута, след което – Уейн Рууни достави изключителен пас за Анхел Ди Мария, който осигури успеха за тима на Ван Гаал в последната минута.

Първото полувреме не предложи нищо интересно пред нито една от двете врати. Юнайтед държеше топката в свое владение, но не успя да създаде нито една опасност срещу сгъстената отбрана на Йоувил.

10 минути след началото на втората част домакините можеха да открият резултата, но Кийфър Мур пропусна от страхотна позиция.

В 64-тата Юнайтед поведе след уникално изпълнение на Андер Ерера. Испанецът получи топката с гръб към вратата и при обръщането си стреля, пращайки топката в горния ляв ъгъл над плонжа на Стиър.

Седем по-късно капитанът на Йоувил Едуардс засече с глава центриране от корнер, но Ди Мария изчисти топката от голлинията.

Появилият се след почивката Анхел Ди Мария реши срещата в последната минута на редовното време. Уейн Рууни изведе аржентинеца сам срещу Стиър с перфектен пас, Ди Мария пое топката и прехвърли излезлия напред страж на домакините.