3. Две дузпи донесоха трите точки на Юнайтед в Румъния, Бербатов не игра (видео)

Две дузпи донесоха трите точки на Юнайтед в Румъния, Бербатов не игра (видео)

Бенфика също удари Базел с 2:0

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна много трудна и важна победа в своята група „C” на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 над румънския шампион Оцелул Галац. Срещата се игра на стадион „Национал Арена” в Букурещ, а българският нападател Димитър Бербатов остана на резервната скамейка през всичките 90 минути.

Иначе две дузпи донесоха успеха на „червените дяволи”, като Уейн Рууни бе точен и в двата случая. Агитка от около 300 българи пък видя на живо победата на своите любимци.

Двата отбора завършиха мача с по 10 човека, след като първо Видич получи директен червен картон в 66-ата за опасно влизане, а в 89-ата Перендия от домакините също пое към съблекалните след втори жълт картон.

Иначе двубоят не бе особено интересен, като „червените дяволи” опитваха да атакуват, а румънците разчитаха предимно на контраатаки, за да затруднят защитата на Юнайтед.

В началните минути домакините можеха на два пъти да открият резултата, но ударите на Пуношевац бяха спасени от Линдегаард.

Постепенно гостите взеха инициативата в центъра на терена и натиснаха своя съперник, ала пропуски направиха Андерсон, Рууни и Евра.

До края на полувремето гол така и не падна и отборите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с натиск на англичаните и пропуски на Рууни и Чичарито. Така се стигна до 64-ата минута, когато след центриране отляво Костин игра с ръка в пеналта си и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Рууни, който хладнокръвно прати кълбото в обратния ъгъл на вратаря за 1:0.

Веднага след попадението обаче, завърналият се от лечение на травма Неманя Видич получи директен червен картон за опасно влизане, оставяйки своите с човек по-малко.

След изгонването на Видич домакините натиснаха, но пропуски направиха Антал и Филип и Пена. В самия край на мача Нани можеше да сложи точка на спора, ала изстрелът му с левия крак срещна лявата греда на Оцелул.

В даденото от рефера продължение Юнайтед все пак успя да вкара втори гол и той също като първия падна от дузпа. Уейн Рууни бе фаулиран в наказателното поле от Антал и сам реализира последното попадение в мача, оформяйки крайното 2:0.

В другия мач от тази група „C” на Шампионската лига, отборът на Бенфика се наложи над състава на Базел с 2:0, в мач игран на стадион „Сейнт Якоб Парк”.

Бруно Сезар даде преднина на португалците в 20-ата минута, а крайното 2:0 оформи Кардосо в 75-ата. Бенфика завърши двубоя с човек по-малко, след като Емерсон получи втори жълт картон в 86-ата минута.

След изиграването на двубоите днес Бенфика е на 1-о място със 7 точки, а 2-и е Манчестър Юнайтед с 5. Базел е 3-и с 4 пункта, а Оцелул няма спечелена точка.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)