3. Две години по-късно: Барса и Атлетико отново на четвъртфинал

Две години по-късно: Барса и Атлетико отново на четвъртфинал

Тимът от Мадрид е единственият отбор, който попречи на Барса да стигне до полуфиналите в ШЛ за последните 8 сезона

Серията на Барселона от 39 мача без загуба във всички турнири приключи, след като каталунците отстъпиха в събота с 1:2 от Реал М, но европейските шампиони се надяват, че това е било само временна засечка по пътя на тима към още повече слава. Тимът на Луис Енрике, който преследва втори пореден требъл, приема Атлетико Мадрид в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Двубоят е днес от 21:45 часа на "Hoy Камп".

Дюшекчиите обаче не са обречени и ще опитат да повторят триумфа си от 2014 година. Тогава отстраниха същия съперник, при това отново на четвъртфинал, но балансът на Диего Симеоне в директните сблъсъци с Луис Енрике е кошмарен. Откакто Лучо е начело на Барса, каталунците са спечелили всичките си 6 мача срещу Атлетико Мадрид - 4 за първенство (3:1, 1:0, 2:1 и 2:1) и 2 за Купата на краля (1:0 и 3:2). Въпреки че головата разлика в този период е 12-5 в полза на блаугранас, все пак прави впечатление, че повечето двубои са равностойни - 5 от тях завършиха само с едно попадение в полза на Барса. Общо Диего Симеоне има само една победа в 15 мача срещу Барселона като треньор, при пет равенства.

В събота вечерта Иниеста изрази увереност, че загубата от Реал няма да окаже влияние върху представянето на отбора в Шампионската лига, а Жерар Пике на вчерашната пресконференция предупреди: "Мачът срещу Атлетико ще е доста по-труден от този срещу Реал, защото съперникът в момента е вторият отбор в Испания Очаквам Атлетико да се затвори в глуха защита. Всичко обаче зависи от нас. Очаквам да излезе Барса от големите вечери. Нужно е да движим добре топката и ставаме почти непобедими. Ще се опитаме да отговорим с победа. Мотивирани сме да реагираме. Няма породени съмнения. Ще спечелим титлата в Примера и ще направим всичко възможно да триумфираме в Шампионската лига и Купата на краля. Никой не е по-уверен от нас самите. В събота контролирахме Ел Класико до гола за 1:1. Те направиха една опасна атака и вкараха. Мислех, че сме играли по-лошо, но след повторението видях, че всъщност не сме били толкова зле. Поражението от Реал ни зарежда още повече, а на нас ни харесват предизвикателствата. Атлетико прави невероятен сезон, но не ни плаши", завърши Пике.

Лео Меси не успя да се разпише в Ел Класико и ще бъде още по-мотивиран да го стори срещу Атлетико. Дюшекчиите са любимата му жертва, като се е разписвал срещу тях 26 пъти в 28 мача във всички турнири. Записал е и 6 асистенции. Срещу Севиля също е бил точен 25 пъти, а Топ 3 на отборите, които е наказвал най-често, допълва Реал Maдрид-21.

Любопитни факти:

- Барселона е в серия от 10 поредни победи у дома в Шампионската лига, след като срази с 3:1 Арсенал в четвъртфиналите.

- Последната загуба на Барса у дома 8 ШЛ е през май 2013 г., когато отстъпи с 0:3 от Байерн Мюнхен. Това бе и единственото поражение на каталунците за последните им 37 мача на "Hoy Камп" на международната сцена, като 30 от тях завършиха с победи.

- Атлетико М е единственият отбор, който попречи на Барса да стигне до полуфиналите в ШЛ за последните 8 сезона, като го отстрани с 2:1 общ резултат през 2013/14.

- Тимът на Диего Симеоне пази добри спомени от "Hoy Камп", като след равенство 1:1 на този стадион през 2014 г. в последния кръг спечели първата си шампионска титла в Примера дивисион от 1996 г. насам.

- Атлетико е в Топ 8 на Шампионската лига за трета поредна година.

- Дюшекчиите са 2-2-0 като гости в ШЛ през настоящия сезон.

- Атлетико М е на четвъртфинал за осми път в историята си, като ще опита да се класира за пети път на полуфинал.

- Фернандо Торес има 10 гола срещу Барселона в 14 мача. 9 от попаденията му са с екипа на Атлетико Мадрид, разписа се веднъж срещу блаугранас и с екипа на Челси.
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)