3. Две златни резерви качиха Ювентус еднолично на върха в Серия А (+ВИДЕО)

Две златни резерви качиха Ювентус еднолично на върха в Серия А (+ВИДЕО)

Юве победи Наполи с 2:0 в Торино, резервите Касерес и Погба вкараха късни голове

Ювентус победи Наполи с 2:0 в дербито на върха от 8-ия кръг на Серия А и еднолично поведе в класирането с три точки пред днешния си съперник. След оспорван двубой пред препълнените трибуни на „Ювентус Арена” две резерви – Мартин Касерес и Пол Погба донесоха успеха за шампионите в края.

Това бе 47-ми пореден мач в италианския шампионат без загуба за „бианконерите”. Поражението е първо за Наполи през сезона, а преди тази среща и двата тима имаха по 6 победи и едно реми.

Мирко Вучинич и Джиджи Буфон бяха контузени, затова временният наставник на Ювентус Масимо Карера заложи на опитния Сторари на вратата, а в атака дуото беше Джовинко – Куалярела.

Наполи разчиташе на убийственото трио Пандев, Хамшик, Кавани да тормози отбраната на домакините, които играеха в резервния си екип изцяло в черно.

„Старата госпожа” наложи преса в самото начало, а темпото в мача беше много високо.

В 13-ата минута Пирло пусна един от запазените си пасове над отбраната и изведе Джовинко, който се пребори за топката с вратаря Де Санктис, но реферът Антонио Дамато отсъди нарушение за гостите.

В средата на полувремето Леонардо Бонучи получи контузия и едва ходеше, но отказа да напусне терена и довърши мача с превързани колене.

При първата опасна ситуация за гостите Кавани изпълни перфектно пряк свободен удар от ръба на наказателното поле в 27-ата минута, но нямаше късмет и с параболичен удар зад безпомощния Сторари разтресе напречната греда, ала топката не пожела да влети в мрежата.

Мачът бе с голям заряд заради очакванията, че това може да се окаже ранен пряк сблъсък за титлата и единоборствата бяха много твърди, което донесе жълти картони на Кавани и Видал.

В края на първата част Маркизио стреля силно от 22 метра, но след лек рикошет Де Санктис успя да избие нагоре в корнер.

След паузата Ювентус пак почна по-силно. Пет минути бяха изминали от втората част, когато Пирло изпълни пряк свободен удар, получи се рикошет, който тотално промени траекторията на кълбото, но Де Санктис имаше време да промени позицията си и да избие покрай лявата греда.

В 57-ата минута Джовинко получи място в наказателното поле, овладя пас отляво, финтира и се обърна, но от 10 метра стреля на метър покрай дясната греда.

След час игра Куаляреала, който имаше и здравословни проблеми, бе заменен от Алесандро Матри и това внесе още физическа мощ в нападенията на домакините.

В 75-ата и 78-ата минута в отбора на Ювентус бяха направени нови две промени, които се оказаха печелившата карта на Масимо Карера.
Пол Погба влезе в 75-ата минута, а Мартин Касерес се появи в 78-ата, като двамата замениха уморения Видал и Квадво Асамоа.

Само две минути след влизането си Касерес откри резултата. Пирло центрира от корнер, а уругваецът се извиси над защитата, за да прати с глава в мрежата – 1:0.

Две минути след гол и другата резерва се оказа златна. Първият гол за Пол Погба с екипа на Ювентус бе истинско бижу. Погба намери от воле от въздуха една избита топка и прониза мрежата на Де Санктис в долния ляв ъгъл – 2:0.

До края Наполи опита да стигне до поне един гол, но Сторари изпревари Пандев и предотврати опасността.

Ювентус остава едноличен лидер с 22 точки след 7 победи и реми. Наполи е втори с 19 пункта след 6 победи, реми и загуба.
Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.