3. Дяволски Бербатов разсече на два пъти "мандарините" във феноменален обрат (видео)

Българинът за пореден път доказа, че е истински гений на терена

Манчестър Юнайтед успя да постигне брилянтна победа с 3:2 над Блекпул в отложена среща от 16-ия кръг на Висшага лига.

Двубоят се игра на "Блумфийлд Роуд", а домакините започнаха много силно в него и поведоха с два чисти гола.

След това обаче геният на Бербатов и ефективността на Чичарито помогнаха на гостите да постигнат пълния успех в срещата.

Домакините започнаха срещата много силно и имаха няколко чисти положения и донякъде шокиращо успяха да открият резултата още в 15-ата минута на мача.

Голмайстор стана не кой да е, а юношата на Манчестър Юнайтед Крейт Каткарт, който пристигна на "Блумфийлд Роуд" през лятото именно от "Олд Трафорд".

Той засече много добро центриране от корнер на Чарли Адам с глава и успя да прониже мрежата на Едвин Ван Дер Сар, за да изведе "мандарините" напред в резултата.

Като цяло натискът на домакините продължи през първото полувреме и на няколко пъти центриранията на капитана на Блекпул Чарли Адам се оказваха голям проблем за отбраната на "червените дяволи".

Дори Неманя Видич бе близо да си вкара автогол, след като засече с глава към собствената си врата едно центриране на шотландеца, но Ван Дер Сар успя да предотврати автогола.

По всичко изглеждаше, че Юнайтед има сили да изравни резултата, но в 43-ата минута Дъдли Кембъл удвои преднината на домакините.

Той засече с глава центриране на Адам и даде още по-комфортна преднина на Блекпул.

Второто полувреме обаче бе доста по-добро за гостите от Манчестър. Сър Алекс направи много умен ход със смяната на Уейн Руни и пускането на игра на Хавиер Ернандес.

Мексиканецът успя да раздвижи играта на Юнайтед и помогна отборът да реализира попадения. В 72-ата минута Димитър Бербатов бе намерен от Дарън Флетчър в малкото наказателно поле и без проблеми реализира, отклонявайки топката във вратата на домакините.

Две минути по-късно Хавиер Ернандес бе изведен от Райън Гигс на добра позиция и преодоля Ричърд Кингстън, за да изравни резултата.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши при равенство, но в 88-ата минута Димитър Бербатов вкара просто брилянтен гол, с който донесе победата на своя отбор. Скоулс намери тарана пред наказателното поле, като срещу Митко имаше само един защитник. С едно движение в типичния си стил българинът излезе на стрелкова позиция и при следващото докосване топката се озова в мрежата на Кингстън за 3:2 и за 19-ия гол на сънародника ни във Висшата лига (Тевес е втори в листата на голмайсторите с 14 попадения).

Реферът даде цели 10 минути продължение на срещата, като през цялото време до самия край на мача гостите владееха инициативата, но не успяха да вкарат нови голове.

След този мач Юнайтед е лидер в класирането с 51 точки, на 5 пункта от втория Арсенал.

БЛЕКПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:3
[1:0] Каткарт 15'
[2:0] Кемпбъл 43'
[2:1] Бербатов 72'
[2:2] Чичарито 74
[2:3] Бербатов 88

БЛЕКПУЛ: Кингстън, Ърдсли, Каткарт, Евът, Баптист, Гранден, Адам, Вогън, Тейлър-Флетчър (74 - Херууд), Кемпбъл, Варни (68 - Филипс)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван Дер Сар, Силва (80 Андерсон), Смолинг, Видич, Евра, Скоулс, Флетчър, Гибсън (46 - Гигс), Нани, Бербатов, Руни (66 - Ернандес)

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)