3. Джеко блесна за Сити и помогна на "гражданите" да вземат своето срещу Арис (видео)

Отборът на Роберто Манчини доминираше в реванша и заслужено спечели

Отборът на Манчестър Сити успя да си осигури място на осминафиналите на Лига Европа, след като надделя с класическото 3:0 над гръцкия Арис в реванша между двата отбора. Първата среща приключи при нулево равенство, а успехът на „гражданите” на „Ийстландс” гарантира място на тима от Манчестър сред последните 16.

Домакините доминираха от самото начало на мача и само след седем минути игра, вече водеха в резултата. Точен за „гражданите” бе Един Джеко, който се възползва от грешка в състава на Арис и от границата на вратарското поле прати топката в мрежата на съперника, като даде предимство на тима си още в началото на двубоя.

Преднината на Сити бе удвоена няколко минути по-късно. Голмайстор за домакините отново бе Джеко, който с удар от границата на наказателното поле накара за втори път Сифакис да извади кълбото от мрежата си.

До почивката „гражданите” продължиха да са пълни господари на терена, но тимът на Роберто Манчини пропиля хубави ситуации и така Сити не успя да направи още по-голяма преднината си през първите 45 минути. Арис пък имаше съвсем малко положения, а вратарят на отбора от „Ийстландс” – Джо Харт, почти нямаше работа.

В началните минути на втората част Арис бе тимът, който създаде повече опасни моменти, но с пропуски се отличиха Бобадила и Вангели. За Сити пък гол не успяха да отбележат представящият се отлично в срещата Един Джеко и Александър Коларов съответно в 51-ата и 62-ата минута.

Постепенно „гражданите” отново започнаха да се представят по-добре от своя съперник, което доведе до нови положения пред Сифакис, които обаче не бяха реализирани от Марио Балотели и Карлос Тевес.

Резултатът стана класически в 75-ата минута, когато Яя Туре отбеляза и сложи край на интригата в срещата.

Така Манчестър Сити успя да се класира за осминафиналите, където ще играе с украинския Динамо Киев.