3. Джеко изуми с невероятен пропуск, но Рома смаза Палермо с 5:0 (ВИДЕО)

Джеко изуми с невероятен пропуск, но Рома смаза Палермо с 5:0 (ВИДЕО)

Пета поредна победа за "вълците", Чочев само изгледа от пейката кошмарния повторен дебют на Якини, Строотман се завърна

Един Джеко направи пропуска на сезона, но после вкара два гола, а Мохамед Салах добави още два  след почивката за погрома на Рома с 5:0 над Палермо в предпоследната среща от 26-ия кръг на Серия А. Ивайло Чочев остана неизползвана резерва в тази среща за сицилианците. За „вълците” това е най-голямата победа през кампанията и най-тежката загуба за Палермо.

Двата тима бяха в нещо като турбуленция от многото скандали преди мача. Франческо Тоти бе изваден от групата на Рома, след като поиска уважение и повече игрови минути от треньора Спалети. Тоти все пак изгледа мача от трибуните. Палермо пък върна Бепе Якини като треньор за втори път този сезон, след като го уволни през ноември. Повторният му дебют обаче се оказа истински фиаско и доведе до най-голямото поражение през сезона.

Първата част мина в лежерно темпо, а част от публиката на Рома освирка Спалети и подкрепи Тоти.

В 28-ата минута Дъглас Майкон подаде по земя на Джеко пред вратата и изглеждаше невъзможно босненецът да изпусне, ала той го направи като от 3-4 метра по земя прати в аут от далечната страна на зеещата съвсем празна врата. Самият Джеко беше в шок от пропуска,
както и публиката.

Пянич обаче му помогна да се отърси от лошите чувства като го намери отлично с центриране в 30-ата минута, Джеко си свали с гърди и промуши през краката на 18-годишния Фабрицио Аластра за 1:0.

Самият Пянич бе близо до втори гол преди почивката, но нацели страничната греда с тупалка от пряк свободен удар.

След почивката Майкон би над целта при центриране на Наинголан, но Кейта овладя корнер на Флоренци и заби под гредата за 2:0 в 52-ата минута.

Джеко отклони на пътя на Салах, който по диагонала направи 3:0 след час игра.

Само две минути по-късно египтянинът вкара феноменален гол. Салах направи лошо първо докосване вдясно след центриране на Наинголан, но с левия крак от невъзможен ъгъл вкара от самата аутлиния за 4:0.

Гол на Джеко бе отменен правилно заради засада, а Кевин Строотман се завърна на терена като резерва след над година заради тежка контузия и бе посрещнат като истински герой от феновете на Рома.

Римляните не бяха приключили и Джеко засече с глава центриране на новото попълнение Диего Пероти отдясно за 5:0 с втория си гол в мача.

След петата си поредна победа в първенството Рома е четвърти с 50 точки, а Палермо след 5 кръга без успех е 16-и с 26 и има аванс от само

9 0 Емполи 26 9 7 10
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1