3. Джеко върна Интер към победите

Джеко върна Интер към победите

Босненецът с 2 гола за 2:1 над Сасуоло

Интер най-после се завърна на пътя на победите в Италия, като се наложи при гостуването си на Сасуоло с 2:1.

В герой за "нерадзурите" се превърна Един Джеко, който вкара и двата гола за успеха.

През първото полувреме Сасуоло беше по-добрият отбор на терена, като най-големия пропуск за домакините направи Давиде Фратези.

Точно преди почивката Дензел Дъмфрис свали топката с глава на Един Джеко и въпреки че тя му дойде малко назад, босненецът успя да вкара майсторски гол за 1:0.

В добавеното време на първата част Арман Лориенте от Сасуоло имаше чудесен шанс да изравни, но вратарят на тима от Милано Андре Онана направи чудесно спасяване.

След час игра Сасуоло успя да изравни. Роджерио подане, а Давиде Фратези вкара топката в мрежата. Стигна се и от 75-ата минута, в която Хенрик Мхитарян центрира в наказателното поле, а Джеко мощно с глава вкара за победата.

С трите точки Интер се изкачи до седмо място, като събра 15 точки от 9 мача. Сасуоло остана девети в класирането с 12 точки.