3. Дженоа изненада Наполи в Сицилия, държи под око Шампионската лига

Дженоа изненада Наполи в Сицилия, държи под око Шампионската лига

Дженоа победи с 1:0 Наполи на негостоприемния "Сао Паоло" в Неапол и показа, че няма да се откаже от целта си да заслужи място в първата четворка.

"Грифоните" изиграха много добър мач в тактическо отношение и заслужено взеха трите точки след гол на Бошко Янкович в 69-ата минута.

Те можеха да поведат в началото на срещата, но удари на Милито и Бокети не попаднаха в целта. В самия край на полувремето Наполи също имаше добри възможности при две ситуации. И в двата случая замесеният бе Езекиел Лавеци, но в първия случай ударът му мина малко встрани от лявата греда, а при втория топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Второто полувреме започна спокойно, за да дойде 69-ата минута, когато Бошко Янкович вкара единствения гол в срещата. Сърбинът пое топката около точката за изпълнение на дузпа, след силно хвърлен тъч в пеналта, и би неспасяемо в десния ъгъл на Наваро.

Голът на гостите смути играчите на Наполи, като те така и не можаха да окажат сериозен натиск. Дженоа събра вече 44 точки и се намира на 5-о място, а Фиорентина е с едно място и една точка пред тях само благодарение на Адриан Муту, който прави чудеса през последните 10 дни.

Наполи е 10-и с 35 точки, което вече превръща в мираж зона УЕФА.