3. Дженоа наказа Ювентус с 3:2 в мач спектакъл

Дженоа наказа Ювентус с 3:2 в мач спектакъл

"Грифоните" продължават да мечтаят за Шампионската лига, а "Старата госпожа" се прости с амбициите си за Скудетото

Отборът на Дженоа постигна ценна победа с 3:2 над Ювентус при домакинството си от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и се бетонира на четвърта позиция. „Грифоните” спечелиха един изключително оспорван и драматичен двубой, в който имаше от всичко – голове, дузпи, положения, червени картони. Юве пък пропусна възможността да се доближи до Интер, след равенството 2:2 на „нерадзурите” по-рано днес и дори изостана още повече.

Срещата започна равностойно и двата отбора предимно се разузнаваха в първите 20-ина минути. Домакините започнаха лека полека да взимат инициативата и логично стигнаха до откриване на резултата в 29-ата минута. Джандоменико Место направи хубав пробив и бе съборен на границата на наказателното поле. Съдията обаче даде авантаж и топката се озова в Тиаго Мота, който с левия крак отблизо прати коженото кълбо в мрежата на Буфон. Юве опита да отговори и последваха няколко удара от далеч на Недвед и Маркизио, но без успех.

Стигна се до 45-ата минута на първото полувреме, когато Дел Пиеро бе повален от Матео Ферари в наказателното поле и „бианконерите” получиха правото да изпълнят дузпа. Потърпевшият Дел Пиеро реализира хладнокръвно и върна своя отбор в мача – 1:1. Радостта на Юве обаче трая твърде кратко, защото в ответната атака Дженоа стигна до ъглов удар, след който Тиаго Мота се извиси над всички и с точен удар с глава прати топката за втори път в мрежата на Буфон – 2:1.

През втората част Ювентус натисна своя съперник в търсене на изравнителен гол, но отбраната на Дженоа като цяло се справи с натиска на гостите. В 58-ата минута Якуинта можеше да направи 2:2, но негов удар бе избит от голлинията, а при добавката волето на Недвед профуча на около половин метър над напречната греда на вратата, пазена от Рубиньо. В 65-ата минута задачата на „бианконерите” стана още по-тежка, след като Мауро Каморанези получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперник.

Въпреки че остана с човек по-малко, отборът на Ювентус продължи да атакува и все пак стигна до изравнителното попадение в 84-ата минута на мача, когато Якуинта се възползва от разбъркване в наказателното поле на Дженоа и технично преодоля Рубиньо за 2:2. Дженоа обаче отново нанесе своя удар в 88-ата минута и прекърши амбициите на Юве. Прекрасна контраатака на „грифоните” бе завършена от бившия футболист на Ювентус Рафаеле Паладино, който бе прекрасно изведен от Роси и на празна врата чукна топката в мрежата на гостите, с което оформи крайното 3:2.

Така след тази победа Дженоа се върна на 4-о място с актив от 57 точки, 2 пред 5-ия Фиорентина. Юве пък има актив от 63 точки и вече изостава на цели 10 от лидера Интер.