3. Дженоа обърна Салернитана и задълбочи кризата им (ВИДЕО)

Дженоа обърна Салернитана и задълбочи кризата им (ВИДЕО)

"Морските кончета" остават на последното място с 12 точки

Дженоа се наложи над Салернитана с 2:1 като гост в мач от 21-вия кръг в италианската Серия А.

След този успех Дженое се изкачи до 11-то място в Серия А с актив от 25 точки, докато Салернитана остава на дъното с 12 точки.

Салернитана успя да поведе след по-малко от 120 секунди игра, след като Дамагой Брадарич изведе Агустин Мартегани зад гърба на защитата на Дженоа, а аржентинецът прати топката в долния десен ъгъл, за да реализира.

Дженоа успя да възстанови бързо равенството в 14-ата минута, когато Милан Бадел комбинира с Матео Ретеги в наказателното поле на Салернитана, а нападателят на Дженоа пусна топката покрай Гилермо Очоа.

Дженоа бе по-активен на старта на второто полувреме. В 57-ата минута главният рефер Даниеле Орсато посочи бялата точка, след като играч на Салернитана игра с ръка в собственото си наказателно поле. Гудмундсон се нае с изпълнението на дузпата и реализира