3. Дженоа препъна Интер в Милано

Дженоа препъна Интер в Милано

Мачът на „Джузепе Меаца” завърши наравно 1:1, „нерадзурите” с шокиращ пропуск в самия край

Отборът на Интер направи грешна стъпка по пътя си към титлата в Серия А, след като завърши наравно 1:1 като домакин на Дженоа в мач от 18-ия кръг на италианското първенство. Двубоят се игра на стадион „Джузепе Меаца”, а и двата тима имаха добри ситуации пред вратата на противника, като първо Дженоа достигна до попадение, но малко преди края Интер успя да изравни.

Една от първите по-интересни ситуации бе в 6-ата минута, когато Естебан Камбиасо отправи изстрел към вратата на Дженоа, но ударът бе слаб и не затрудни вратаря Себастиен Фрей, който улови топката. Гостите отвърнаха с изстрели на Хуан Варгас и Юрай Кучка, но и в двата случая кълбото не попадна в рамките на вратата.

До почивката нямаше много интересни моменти, като с пропуски за Дженоа отново се отчете Хуан Варгас, както и Чиро Имобиле.

Родриго Паласио пропиля две възможности за „нерадзурите” в началото на второто полувреме, а Диего Милито също не успя да реализира добро положение за домакините.

Дженоа нанесе своя удар в 77-ата минута, когато Чиро Имобиле се озова на чиста позиция и забоде кълбото в мрежата на Самир Ханданович след удар с десния крак.

Интер се втурна в атака и Андреа Ранокия се отчете с неточен удар. Тимът на Андреа Страмачони успя да достигне до изравнителен гол в 85-ата минута, когато Естебан Камбиасо засече с глава центриране на Антонио Касано в наказателното поле на гостите, а топката влетя неспасяемо в десния ъгъл.

До края на срещата „нерадзурите” се втурнаха в атака в опит да се доберат до равенството. Андреа Ранокия се отчете с неточен изстрел, а в 90-ата минута се стигна и до пропуска на мача. Диего Милито центрира кълбото, а то отиде в Марко Ливая, който бе оставен непокрит на 2-3 метра от вратата, но вместо да вкара обаче, нападателят нацели дясната греда. След това и Естебан Камбиасо не успя да отбележи, стреляйки покрай вратата.

Така мачът завърши при резултат 1:1 и остава на 2-ото място, като има 35 точки и изостава с 9 от лидера Ювентус. Дженоа се намира на предпоследната 19-та позиция с 14 пункта.