3. Дженоа с класика над Каляри, остави сардинци опасно близо до изпадащите (ВИДЕО)

Дженоа с класика над Каляри, остави сардинци опасно близо до изпадащите (ВИДЕО)

"Грифоните" с отличен мач на "Луиджи Ферарис"

Дженоа победи Каляри с 3:0 като домакин в мач от 34-ия кръг на Серия А. С успеха "грифоните" събраха 42 точки и са 12-ти, докато сардинците са 14-ти с 32 пункта. Попаденията за домакините бяха дело на Мортен Торсби, Мортен Френдруп и Алберт Гудмунсон.

В 13-ата минута се откри първата добра възможност за Дженоа. Кони де Винтер засече центриране, но прати удара си с глава покрай вратата.

Четири минути след това “грифоните” поведоха в резултата. Мортен Торсби стреля от наказателното поле и след изстрел с глава не остави шансове на стража на гостите.

В 27-ата минута домакините стигнаха до още един гол. Йохан Васкес центрира, а Мортен Френдруп преодоля Симоне Суфет с безкомпромисно изпълнение в левия ъгъл.

Шест минути по-късно и пред Матео Ретеги се откри хубав шанс, от който той не възползва.

През второто полувреме натискът на Дженоа продължи. Торсби и Де Винтер се отчетоха с пропуски.

Третото попадение за “грифоните” падна в 63-ата минута. Алберт Гудмунсон нахлу в наказателното поле и завърши хладнокръвно в левия ъгъл.