3. Дженоа засили Удинезе към Серия Б със страхотен гол (ВИДЕО)

Дженоа засили Удинезе към Серия Б със страхотен гол (ВИДЕО)

"Грифоните" взеха ценна победа с 2:0 на "Ферарис"

Дженоа се наложи над Удинезе с 2:0 на стадион „Луиджи Ферарис“ в мач от 26-ия кръг в италианската Серия А. Двете попадения за домакините дойдоха в рамките на 4 минути през първото полувреме, като Матео Ретеги даде аванс на Дженоа с красив гол в 36-ата минута, а малко по-късно Матиа Бани удвои преднината на своя тим.

След този успех Дженоа вече има 33 точки в актива си, заемайки 12-то място в Серия А, докато Удинезе е на 16-та позиция с 23 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Дженоа. В 27-ата минута Йохан Васкес  бе адресатът на центриране в наказателното поле на Удинезе, но стражът на гостите Мадука Окойе нямаше проблем да отрази удара на мексиканеца.

Домакините поведоха в 36-ата минута, когато Матео Ретеги се възползва от отбита топка в наказателното поле на Удинезе и с удар със задна ножица прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Дженоа удвои преднината си в 40-ата минута, когато Алберт Гудмундсон проби отляво в наказателното поле на гостите и центрира за Матиа Бани, който се извиси и с глава технично прати топката в горния десен ъгъл на вратата, преодолявайки Окойе.

Още на старта на второто полувреме Дженоа остана с човек по-малко на терена, когато Томас Кристенсен задържа по доста наивен начин свой опонент, за което получи втори жълт и респективно червен картон в 51-ата минута.

До края на двубоя Дженоа контролираше събитията на терена и не позволи на Удинезе да достигне до добра възможност пред вратата на Хосеп Мартинес.