3. Джон Тери наказа Рома - 1:0 за Челси

Джон Тери наказа Рома - 1:0 за Челси

В мач от Група "А" на Шампионската лига Челси победи трудно Рома с 1:0, предаде специалният пратеник на "Новспорт" в Лондон Андрей Йорданов. Голът падна в 77-та минута и бе дело на капитана на отбора Джон Тери. Той посрещна центриране от ъглов удар на Франк Лампард и прати топката в левия ъгъл на вратата за 1:0. Играта бе изравнена, в големи периоди от мача, но домакините изпуснаха няколко много изгодни положения, които можеха да решат мача в по-ранен стадии. Рома показа добър футбол и заслужаваше нещо повече от загуба в този мач. Двата отбора не успяха да си вкарат гол през първото полувреме. Най-близо до попадение бе звездата на домакините Франк Лампард, но ударът му срещна гредата в 24-та минута. Четири минути по-късно Саломон Калу пропиля изгодно положение за Челси, а Лампард бе близо до гола в 38-та минута. За Рома пропуски в края на полувремето направиха Вучинич и Тоти. Феновете на "римляните" бяха получили три пъти повече билети от обичайното за мача с Челси от Шампионската лига. На трибуните присъстваха 12 000 привърженици на италианския тим вместо обичайните 4000 за гостуващите отбори. Въпреки това Рома загуби с 0:1 и не успя да поднесе изненадата.

В мач от Група "А" на Шампионската лига Челси победи трудно Рома с 1:0, предаде специалният пратеник на "Новспорт" в Лондон Андрей Йорданов. Голът падна в 77-та минута и бе дело на капитана на отбора Джон Тери. Той посрещна центриране от ъглов удар на Франк Лампард и прати топката в левия ъгъл на вратата за 1:0. Играта бе изравнена, в големи периоди от мача, но домакините изпуснаха няколко много изгодни положения, които можеха да решат мача в по-ранен стадии. Рома показа добър футбол и заслужаваше нещо повече от загуба в този мач. Двата отбора не успяха да си вкарат гол през първото полувреме. Най-близо до попадение бе звездата на домакините Франк Лампард, но ударът му срещна гредата в 24-та минута. Четири минути по-късно Саломон Калу пропиля изгодно положение за Челси, а Лампард бе близо до гола в 38-та минута. За Рома пропуски в края на полувремето направиха Вучинич и Тоти. Феновете на "римляните" бяха получили три пъти повече билети от обичайното за мача с Челси от Шампионската лига. На трибуните присъстваха 12 000 привърженици на италианския тим вместо обичайните 4000 за гостуващите отбори. Въпреки това Рома загуби с 0:1 и не успя да поднесе изненадата. След тази среща Челси продължава да бъде лидер в група "А" с 7 точки, докато Рома е на трето място с 3 точки.