3. Джордан Айби вдъхнови Ливърпул за трудно 2:1 над Престън (ВИДЕО)

Джордан Айби вдъхнови Ливърпул за трудно 2:1 над Престън (ВИДЕО)

Новата покупка Емре Чан се контузи след едва 20 минути игра

Новата покупка на Ливърпул Емре Чан се контузи след едва 20 минути на терена при трудния успех с 2:1 над Престън в контрола.

Пред над 17 000 зрители на „Дийпдейл” в Престън, домакините от третото ниво на английския футбол дадоха сериозен отпор на „червените”, в чийто състав започнаха новите попълнения Емре Чан и Рики Ламбърт, а Фабио Борини също беше в атака.

Емре Чан сякаш разтегна мускул без да има контакт в противник в 21-ата минута и Брендън Роджърс го замени с Джордан Айби.

Джош Браунхил направи първата част още по-неприятна за Ливърпул като се разписа за Престън в добавеното време на първата част.

След почивката отборът на Роджърс намери сили да обърне мача само в рамките на 3-4 минути. Джордан Айби проби добре и намери Сусо, който оплете в горния ъгъл за 1:1 в 74-ата минута.

Три минути по-късно Айби отново надигра защитата отляво и от аутлинията върна за Кристофер Петерсон и шведът не сбърка – 2:1 и победа за Ливърпул.

След тази контрола мърсисайдци летят за турне в САЩ, където ще играят с големи съперници като Манчестър Сити и Милан.