3. Еден Азар и Диего Коща сломиха Хъл Сити (ВИДЕО)

Еден Азар и Диего Коща сломиха Хъл Сити (ВИДЕО)

Отборът на Моуриньо изигра слаба първа част, но червен картон на Хъдълстон след час игра "саботира" "тигрите"

Лидерът Челси победи рутинно с 2:0 борещия се за оцеляване Хъл Сити в 16-ия кръг на Висшата лига и запази аванса си от 3 точки пред шампиона Манчестър Сити, който надви новака Лестър като гост с 1:0.

Челси поведе рано в мача, но не игра никак добре през първите 45 минути, в които допусна много грешки в пасовете, а Диего Коща беше изолиран в големи периоди в предни позиции.

Момчетата на Жозе Моуриньо упражниха очакван домакински натиск на „Стамфорд Бридж” срещу „тигрите”, които бяха в серия от 8 поредни срещи без успех преди днешния сблъсък.

В 7-ата минута Оскар получи твърде много пространство на левия фланг и меко центрира за Еден Азар, който от централна позиция засече с глава зад Макгрегър за 1:0.

Опитният бранител Майкъл Доусън се контузи веднага след това и бе заменен от Алекс Брус в отбраната на Хъл.

Постепенно гостите заиграха по-добре, а грешките в играта на Челси зачестиха. Една такава на Оби Микел доведе до бърза контра и Алуко стреля силно, но топката мина опасно близо над гредата. След 30-ата минута гостите дори натикаха лидера в шампионата в неговото наказателно поле и Моуриньо бе бесен.

Далечен удар на Ливърмор стресна „сините” в началото на втората част, но кълбото мина покрай целта. Гари Кейхил опита да си спечели дузпа, но не сполучи след намеса на Мейлър.

След час игра Том Хъдълстон влезе с бутоните напред срещу Фелипе Луис и реферът Крис Фой безкомпромисно му вдигна директен червен картон.

Джеймс Честър спря с ръка центриране на Вилиян, но съдията пак не посочи бялата точка.

С човек повече обаче Челси успя да удвои. Хъл не изчисти добре след корнер, Еден Азар навлезе в наказателното поле и намери Диего Коща, който с едно докосване завърши точно за 2:0 отблизо с 12-ия си гол в шампионата.

Шюрле, Дрогба и Рамирес се появиха на терена и германецът направи голям пропуск след пас на Дрогба, но до края домакините нямаха проблеми и записаха осма победа в осмото си домакинство за сезона в Премиършип.

Челси е лидер с 39 точки, Манчестър Сити има 36 на втора позиция. Хъл остава вече на предпоследното 19-о място с 13 точки, след като Бърнли би Саутхемптън с 1:0 у дома и ги изпревари.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от XVI кръг на ВЛ:

Бърнли - Саутхамптън 1:0
1:0 Ашли Барнс (’73)

Челси - Хъл Сити 2:0
1:0 Еден Азар (‘7)
2:0 Диего Коща (’68)

Лестър - Манчестър Сити 0:1
0:1 Франк Лампард (’40)

Кристъл Палас - Стоук Сити 1:1