3. Еден Азар развенча Манчестър Юнайтед, Челси на крачка от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еден Азар развенча Манчестър Юнайтед, Челси на крачка от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жозе Моуриньо спечели надлъгването срещу Ван Гаал и направи поредната стъпка към връщането на титлата на "Стамфорд Бридж"

Челси спечели голямото надлъгване срещу Манчестър Юнайтед с 1:0 на „Стамфорд Бридж” с победен гол на голямата си звезда Еден Азар и вече докосва титлата във Висшата лига. Фалкао удари греда, а Ерера получи жълт картон при опит да изпроси дузпа в края, но накрая Роман Абрамович и Жозе Моуриньо ликуваха.

С успеха днес лондончани спряха най-добрата победна серия на Юнайтед този сезон - 7 поред преди тази вечер.

Още от стартовия състав на Моуриньо с наличието на Курт Зума и отсъствието на Вилиян си пролича, че стратегията на Челси ще бъде да играе на контри и да дебне своя шанс. Така и стана, защото Манчестър Юнайтед имаше огромен превес във владението на топката, което хич не притесняваше домакините пред погледа на бившия им играч Андрий Шевченко, който бе в трибуните.

В 4-ата минута Люк Шоу се включи вляво по атаката и пусна по земя за Рууни, който стреля много близо до лявата греда, а Де Хеа и част от феновете на Юнайтед дори помислиха, че има гол. Младият Пади Макнеър започна като титуляр и показа огромно самочувствие, като напредна през центъра и мощно шутира по диагонала, рикошет в Джон Тери прати топката в корнер.

Рууни и Ерера сбъркаха два паса в опасна зона, но първият път Дрогба не успя да пресече, Азар го стори при втория, ала атаката не се получи.

В 35-ата минута Дрогба изпрати дълъг висок пас за Азар, Де Хеа не се разбра със защитник и игра с ръка извън наказателното поле, но страничният рефер не забеляза, а и ситуацията бе много тънка.

Челси обаче успя да открие резултата в 38-ата минута след чудесна атака с първия си точен удар в мача. Тери се пребори с твърдо влизане срещу Фалкао, Фабрегас намери Оскар, който с петичка изведе Азар, белгиецът се откъсна вляво и мушна през краката на Де Хеа за 1:0.

След гола Фалкао и Тери влязоха в конфликт след нова битка за топката между двамата. В добавеното време Тибо Куртоа изби удар отблизо на Фалкао.

Челси започна уверено втората част и изпусна отличен шанс да удвои в 55-ата минута. Дрогба получи зад защитата след грешка на Юнайтед, прехвърли Де Хеа, но топката отиваше встрани от целта, Азар я догони и от 3-4 метра успя да насочи само в гредата.

Макнеър накара Куртоа да спасява с нов свой шут в 61-ата минута, а после шут на Рууни бе отклонен в корнер. Фалкао също показа неточен мерник.

Радамел Фалкао отлично се освободи с тяло от Зума в 77-ата минута, но силният му удар в близкия горен ъгъл се удари в гредата от външната страна.

Юнайтед не играеше чак толкова добре след почивката и влизането на Ди Мария и Янузай не им помогна да създадат повече положения.

В добавеното време Андер Ерера закачи крака си в този на Гари Кейхил в отчаян опит да изпроси дузпа, но съдията Майк Дийн не се хвана и му вдигна жълт картон за симулация.

Челси е уверен лидер със 76 точки, Манчестър Юнайтед остана трети с 65, Арсенал е втори с 66.

Челси може да стане шампион още след 11 дни, ако победи поред Арсенал и Лестър.