3. Един Бербатов не стига: Монако отнесе 4 гола в Бордо с нелепо съдийство и безобразна защита (ВИДЕО)

Берба се разписа преди почивката, но Бордо наниза цели 4 гола с две спорни дузпи през втората част

Димитър Бербатов вкара красив гол с глава, но Монако допусна 4 гола след почивката и бе разбит с 1:4 при гостуването на Бордо в последен мач от втория кръг на Лига 1. Нелепи съдийски отсъждания и изключително слаба игра в защита провалиха монегаските, които се закотвиха на предоследното 19-о място след втора поредна загуба на старта на шампионата.

Началото беше обещаващо за отбора на Леонардо Жардим, но съдията подмина задържане с ръка срещу Лукас Окампос, а после Бербатов се измъкна отляво до аутлинията и Окампос не успя да засече отблизо на първа греда под натиска на защитник.

Класата на Бербатов си каза думата и той на няколко пъти пращаше защитата на противника за зелен хайвер с пасове с едно докосване. Точно преди почивката благоевградчанинът се измъкна сам в наказателното поле и вдигна ръка, Жермен го видя и центрира добре, а Бербатов с елегантен плонж мушна в близкия ъгъл за 1:0.

Дотук обаче свърши всичко хубаво за българина и неговия отбор. На почивката наставникът на Бордо Вили Саньол извади голямата си звезда в атака Шейк Диабате и сложи още един човек в центъра в лицето на Ярослав Плашил.

Това даде резултат и жирондинците взеха инициативата напълно в свои ръце. Уругваецът Диего Ролан  използва свалена топка от Диего Контенто и изравни за 1:1 в самото начало на втората част.

В 61-ата минута домакините получиха и сериозно рамо от съдията Тони Шапрон. Хазири падна като покосен в наказателното поле, въпреки че едва бе докоснат с ръка от защитник и последва много спорна дузпа. Емилиано Сала би по земя почти в средата на вратата, но Субашич се хвърли в левия ъгъл и Бордо поведе.

Този гол съвсем разстрои защитата на Монако. Съдиите пък продължаваха да са скандални. Само 4 минути след дузпата капитанът на Бордо Людовик Сане отклони назад с глава центриране от фаул и Ролан от непосредствена близост направи 3;1, въпреки че беше в явна засада, която остана немаркирана.

Хаосът пред вратата на Монако продължи. Вратарят Субасич тръгна да посреща Хазири и го спъна някъде точно около линията на наказателното поле, а реферът пак даде дузпа, която самият тунизиец превърна в гол за крайното 4:1.

Влизането на Фалкао и Ферейра Караско като резерви не промени нищо в играта на Бербатов и компания и те не създадоха нищо опасно, с което да покажат, че не заслужават да загубят.

Бордо и Сент Етиен са единствените два отбора с пълен актив след втория кръг, а Монако остана на предпоследното 19-о място и заедно с Ланс и Евиан още няма нито точка.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)