3. Един Дзеко изнесе горчива лекция на Виляреал

Един Дзеко изнесе горчива лекция на Виляреал

Босненецът блести с гол и две асистенции за 4:1 срещу "жълтата подводница"

Шампионите на Германия постигнаха категорична победа с 4:1 над испанския Виляреал в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. С общ резултат от 6:3 „вълците” продължават към следващата фаза на турнира, където ще срещнат руския първенец Рубин. Волфсбург надигра тотално „жълтата подводница” на своя „Фолксваген Арена”. Отличен двубой за домакините записа „обичайният заподозрян” Един Дзеко, който вкара първото попадение и бе в основата на второто и третото.

Вълците откриха резултата в 10-ата минута с отлично индивидуално отиграване на звездата си Един Дзеко. Капитанът Жосуе свърши полезна работа в средата на терена и оттам продължи топката към босненеца. Дзеко пристъпи с няколко бързи крачки на дясно и със зловещ шут простреля вратата на Диего Лопес в горния десен ъгъл за 1:0.

Дзеко се озова в основата на второто попадение, за което отговорност пое десният бранител на Виляреал Анхел Лопес. Автоголът на  Лопес падна в 15-ата минута. В опит да изпревари Графите при центриране на Дзеко ентусиазираният защитник засече топката с коляно в собствената си врата. Още в следващата атака Звездан Мисимови пропусна да направи резултата класически след отлично подаване на Дзеко в наказателното поле.

„Вълците” буквално прегазиха съперника си през първото полувреме. Дзеко блестеше за домакините и в 25-ата минута босненецът можеше да отбележи нов гол, но добра намеса на Диего Лопес предотврати това да се случи. Смазващото надмощие на Волфсбург обаче бе смегчено в 30-ата минута, когато „жълтата подводница” намали резултата до 1:2. Жоан Капдевила намали разликата с удар с глава след добре изпълнен ъглов удар към далечната греда на Маркош Сена.

Домакините обаче не пропуснаха да отбележат трето попадение преди почивката. Един Дзеко нахлу бързо от дясното крило в наказателното поле на гостите. Оттам пусна пас към средата, който бе пропуснат от всички с изключение на Кристиян Гентнер, който с лекота прати топката в близост до страничната греда за 3:1.

През второто полувреме „вълците” логично намалиха оборотите и това предостави отворени пространства за играчите на Виляреал. В даден етап от срещата „жълтата подводница” дори не губеше топката, но така и не успя да достигне до голова ситуация. От това можеха да се възползват единствено домакините и в 63-ата минута Графите сломи всички надежди на гостите с четвърти гол за Волфсбург.  Мисимович центрира от фаул, топката мина над всички в наказателното поле. Единствено съобразителният Графите успя да се позиционира добре и подлагайки крака си отклони топката покрай Диего Лопес за четвърти път в двубоя.

Виляреал не се предаде и самотният нападател Нилмар затрудни максимално вратаря Марвин Хиц с воле от въздуха след центриране на Джеферсън Монтеро. В последните минути на срещата гостите вече се бяха примирили с неизбежния изход от срещата и с играта си показаха, че просто очакват последния съдийски сигнал.

На осминафиналите шампионите на Германия ще се изправят срещу първенците на Русия Рубин (Казан), които отстраниха Апоел Тел Авив.

Волфсбург – Виляреал 4:1