3. Едно на мъка за Арсенал срещу КПР (+ВИДЕО)

Едно на мъка за Арсенал срещу КПР (+ВИДЕО)

Джак Уилшър най-накрая се завърна, Микел Артета вкара победния гол, КПР игра с 10 души в края

Арсенал отбеляза с победа завръщането в състава на Джак Уилшър. „Артилеристите” победиха минимално с 1:0 десетимата от Куинс Парк Рейнджърс в 9-ия кръг на Висшата лига, благодарение на късен гол на Микел Артета.

Арсенал имаше две поредни загуби преди мача, а днес лондончани пак бяха много неубедителни срещу „рейнджърите” на Марк Хюз.

Победата изкачи Арсенал до 4-то място във Висшата лига. За успеха помогна и защитника на КПР Стефан М’Биа, който си изкара глупав червен картон в 80-ата минута, когато изрита капитана на Арсенал Томас Вермаелен.

Джак Уилшър се завърна в титулярния състав на „топчиите” за първи път от май 2010 година насам след 17 месеца проблеми с глезена. Английският национал показа добра физическа форма и изигра добър мач.

Още в 10-ата минута Арсенал имаше шанс да вкара ранен гол, който да успокои нервното начало. Бакари Саня, който също се завърна след дълго отсъствие, центрира отлично, Аарън Рамзи засече с глава и прехвърли Жулио Сезар, ала кълбото облиза горната греда и излезе в аут.

Уилшър и Жиру стреляха неточно извън наказателното поле и почивката дойде при 0:0.

През втората част мачът продължи в познатото русло. Сезар парира удар с глава на Мертезакер след центриране на Артета от пряк свободен удар, а после Касорла стреля над целта от 13-14 метра.

10 минути преди края Стефан М’Биа влезе много грубо в едно единоборство с Вермаелен до флагчето за корнер и получи червен картон.

Сезар продължи с геройствата на вратата и предотврати автогол на Самба Диаките.

6 минути преди края бившият страж на Интер все пак капитулира. Сезар спаси удар с глава на Жиру, но Артета бе сам на голлинията и въпреки че първо с глава удари греда, при втория си опит добута в мрежата за 1:0.

До края Арсенал потрепери, но запази минималния успех.

На "DW"Уигън спечели първа домакинска победа за сезона след 2:1 над Уест Хям в 9-ия кръг на Висшата лига.

Иван Рамис изведе „Латикс” напред с брилянтно воле директно след центриране от корнер на Жан Босажур за 1:0 в 8-ата минута.

Веднага след паузата Уигън заслужено удвои своя аванс. Юси Яяскелайнен направи много груба грешка и подари топката на домакините, а Джеймс Макартър с точен изстрел от 17 метра вкара за 2:0.

В самия край Джеймс Томкинс вкара почетен гол за „чуковете” след удар с глава, но за целия мач Али Ал-Хабси бе затруднен много малко пъти и Уигън взе победата.

Специалистите по равни мачове Стоук Сити и Съндърланд оправдаха прогнозите и направиха реми помежду си на "Британия" за 0:0.

Домакините бяха по-добрият отбор в мача, но имаха късмет, че съдията не даде дузпа за "Черните котки", когато Робърт Хут спря с ръка изстрел на Стивън Флетчър.