3. Ефикасният Атлетико мина рутинно през опашкарая Гранада (ВИДЕО)

Ефикасният Атлетико мина рутинно през опашкарая Гранада (ВИДЕО)

Манджукич и Торес за сефте играха заедно, а шампионите се изравниха поне временно с Барса на второто място

Шампионът Атлетико Мадрид надигра Гранада с 2:0 на своя „Висенте Калдерон” в 19-ия кръг на Ла Лига и се изравни временно по точки с Барселона на второто място (41) преди гостуването на каталунците на Депортиво Ла Коруня.

Диего Симеоне за първи път пусна Фернандо Торес и Марио Манджукич заедно в атака пред 42 000 зрители в Мадрид.

Гранада започна добре мача и Ел Араби с прехвърлящ удар с глава не успя да порази мрежата.

Силната игра на гостите намери своя край в 32-ата минута, когато Сисоко свали Годин в наказателното поле като последен в защита и последва дузпа само с жълт картон. Марио Манджукич уверено простреля горния ъгъл от бялата точка за 1:0.

До почивката Атлетико доминираше напълно, а Торес бе заменен от Гризман преди да изтече час игра.

Поредната не красива, но ефективна продукция на „дюшекчиите” бе увенчана с успокоителен втори гол в края. Арда Туран центрира на втора греда и Раул Гарсия с глава покачи на 2:0 в 88-ата минута.

Атлетико и Барса имат по 41 точки на второ място, лидер е Реал Мадрид с 45. Гранада остава на последното 20-о място с 14 точки.
Напрежение в Милан: Фонсека и Ибрахимович не се понасят