3. Експериментален Челси се измъчи, но не даде гювеч на недоразумението Жилина (видео)

Челси се класира на осминафиналите в Шампионската лига, след като пречупи словашкия Жилина у дома. „Сините” от Лондон излязоха с експериментален състав, но успяха да вземат крайната победа, която ги бетонира на първото място в класирането на група “F”. Тимът на Карло Анчелоти цял мач се измъчи, но в края успя да обърне гостите, за да ги изхвърли от надпреварата след 2:1.

Челси се класира на осминафиналите в Шампионската лига, след като пречупи словашкия Жилина в своя мач №100 в най-комерсиалния клубен турнир. „Сините” от Лондон излязоха с експериментален състав, но успяха да вземат крайната победа, която ги бетонира на първото място в класирането на група “F”. Тимът на Карло Анчелоти цял мач се измъчи, но в края успя да обърне гостите, за да ги изхвърли от надпреварата след 2:1.

Жилина излезе напред в резултата с гол на Бело в 19-ата минута. Оттам насетне започнаха безкрайните опити на англичаните да стигнат поне до точката, която щеше да ги прати в следващата фаза, и четири минути преди края успяха с гола на Малуда.

Дидие Дрогба предвождаше в ролята си на капитан младия състав на Челси тази вечер. В първата среща в Словакия „сините” бяха победили с 4:1 и тази вечер се нуждаеха от само точка, за да си осигурят първото място в група “F”, което щеше да подпечата визите им за осминафиналите преди гостуването на Марсилия в последното завъртане.

Началото на двубоя се разви по-добре за гостите, въпреки че Челси бе по-близо до откриването на резултата в 18-ата минута, когато Какута си нагласи топката на левия крак и центрира към далечната греда, но Стъридж и Дрогба не успяха да играят с нея. Минута по-късно Жилина излезе с гол аванс. Многоходова комбинация през центъра направи безпомощна защитата на Челси, както и вратаря Търнбул, който изгледа топката след безпощадния удар на Бело.

Английският шампион моментално започна да притиска нанеслите толкова поражения на българските отбори словаци. В 36-ата минута Малуда не успя да оползотвори добро центриране на Дрогба от десния фланг.

До почивката опитите на домакините, които се изразяваха в далечни шутове, не намериха очертанията на вратата. Стъридж и Малуда се пробваха да изравнят, но не сполучиха.

С началото на втората част Карло Анчелоти замени Гаел Кукута със Саломон Калу. Явно експерименталният състав на италианеца се оказа безуспешен.

Само шест минути след подновяването на играта Челси стигна до изравнителен гол. Този път словашкият бетон бе пробит. Резервата Калу намери непокрития Стъридж на далечната греда и последният не сбърка, засичайки кълбото в мрежата на Дубравка.

Рамиреш пробва от 35 метра да разпечата за втори път вратата на Жилина преди да дойде 61-ата минута, когато Дидие Дрогба стреля от свободен удар, топката се отправяше в горния десен ъгъл, но в този момент Дубравка се хвърли и с последни усилия изби в гредата.

Десет минути по-късно отново малшансът споходи „сините”, които удариха втора греда. Този път Ван Аанхолт отправи мощен шут от левия фланг, но отново не достигнаха няколко сантиметра за втори гол.

Логиката възтържествува в 86-ата минута, когато Челси вкара победен гол. Анелка намери Дрогба на границата на наказателното поле, капитанът запрати с глава топката към лявата греда, където Малуда я мушна в мрежата.

Така Челси взе мача с 2:1, печелейки пета победа от пет мача в Шампионската лига. Тимът на Карло Анчелоти има протоколен мач с Марсилия в последния кръг, докато Жилина регистрира пета загуба и дори няма шанс за третото място, даващо право на участие в Лига Европа.

ЧЕЛСИ – ЖИЛИНА 2:1