3. Ел Класико на финала за Купата на Краля (ВИДЕО)

Ел Класико на финала за Купата на Краля (ВИДЕО)

Барса и Реал Сосиедад завършиха 1:1 и с общо 3:1 каталунците отиват на финал

Барселона и Реал Сосиедад завършиха  1:1 във втория двубой-реванш от полуфиналната фаза от турнира за Купата на Краля. Така, с общо резултат 3:1 каталунците отиват на финала, където ще се изправят срещу вечния си съперник Реал Мадрид. Първия епизод от Ел Класико в тази надпревара ще се играе на 19 април.

Головата машина на Барселона Лионел Меси се разписа за пореден път. Аржентинецът откри в 27-ата минута. Антоан Гризман изравни чак в 87-ата, но този гол далеч не бе достатъчен, за да покрие пасива от първата среща, завършила 2:0 за “синьо-червените”.

Двата отбора имаха своите възможности и през двете полувремена, но добрите намеси на вратарите и липсата на точност не позволиха резултатът да бъде по-голям.

След гола на Меси, Иниеста имаше възможност да покачи на 2:0, но силният му удар, не успя да намери очертанията на вратата.

В 52-ата минута Карлос Вела отправи много тежък удар и разтресе горната греда на вратата, пазена от Пинто. веднага след това Барса отговори с бърза атака, завършена от Меси, но стражът на домакините спаси. Даниел Алвеш също имаше възможност да отбележи, късметът му обаче не стигна.

След гола на Гризман три минути преди края до нищо съществено не се стигна. Така Барселона ще посрещне Реал Мадрид на стадион “Местая” за финалните сблъсъци за Купата на Краля.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)