3. Емполи шокира Фиорентина и спечели местното дерби с 2:0 (ВИДЕО)

Емполи шокира Фиорентина и спечели местното дерби с 2:0 (ВИДЕО)

Сините взеха едва втория си успех за сезона

Емполи изненадващо победи Фиорентина с 2:0 като гост в тосканското дерби от деветия кръг на Серия А. Така гостите събраха 7 точки и се изкачиха на 17-о място във временното класиране, точно над чертата, докато „Ла Виола“ заема петата позиция със 17.

Първото добро положение в срещата бе за домакините и дойде в 13-ата минута. Николас Гонсалес засече центрирана топка и отправи удар към десния ъгъл, но Етрит Бериша реагира блестящо и успя да избие.

В 21-вата минута Емполи изненада Фиорентина и излезе напред в резултата. Алберто Граси намери Франческо Капут, който прехвърли излезлия вратар Пиетро Терачано и прати топката в мрежата му за 0:1.

В добавеното време на първата част Матео Канчелиери вкара за втори път топката във вратата на Фиорентина, но попадението не бе признато след преразглеждане с ВАР, което показа, че е имало игра с ръка.

Девет минути преди края на срещата Емполи сложи точка на спора. Джакопо Фацини намери Емануел Гяси с хубав пас в наказателното поле, а ганаецът стреля моментално и остави Пиетро Терачано безпомощен, с което оформи крайното 0:2.