3. Емполи взе точка от Специя и изпревари Ювентус (ВИДЕО)

Емполи взе точка от Специя и изпревари Ювентус (ВИДЕО)

Гол в последните секунди на дебютант зарадва сините

Емполи се пребори за точката у дома срещу Специя, завършвайки 2:2 в среща от 22-ия кръг на Серия А. след равенството сините от Емполи събраха 27 точки, макар да имат три поредни мача без победа, изпревариха Ювентус на 10-ото място в класирането. Гостите от Специя са с 19 точки и четири мача без успех, като се нареждат на 17-о място.

Точката за домакините осигури Емануеле Винято, който се разписа в 94-ата минута на срещата. Секунди преди последния съдийски сигнал отборът на Емполи направи може би последната си атака в мача. След центрирането от дясно на два пъти играчи на домакините стреляха, но без успех. Топката отскочи на ляво, там я посрещна Винято и с мощен диагонален удар наказа вратаря Бартоломей Драговски.

Иначе Специя повече с 2:0 в рамките на 6 минути преди почивката, като и двата гола бяха дело на ветерана Даниеле Верде. Той сам изработи първия гол в мача, след като негов удар с глава се отклони в главата на Вишневски, оттам беше изчистена от Фабиано Паризи от голлинията с ръка. Системата за водеоповторения в полза на съдиите (ВАР) веднага се намеси и даде сигнал за дузпа, а също така и домакините останаха 10 на терена заради червения картон на провинилия се. Верде вкара за 1:0, а само след шест минути удвои с мощен топовен изстрел, пращайки топката в горния ъгъл. В мига на радостта той си свали и фланелката, за което беше наказан с жълт картон. Но макар и с 10 на терена, домакините от Емполи можеха да се върнат в мача още преди побивката – удар на Аркадиуш Река с глава беше спрян на голлинията.

Но веднага след подновяването на играта и тимът на Специя остана в намален състав, тъй като Салваторе Еспозито получи втори жълт картон и отстраняване от игра заради брутален фаул в краката на Жан-Даниел Акпа-Акпро. Това сякаш даде сигнал на Емполи да увеличи оборотите и вратарят Драговски имаше доста работа, спасявайки поредица от опасни изстрели, в това число и удар под гредата с глава на Чичо Капуто. И в 71-ата минута Николо Камбиаги с малко късмет намали, а после същият футболист искаше дузпа за своя тим. Но в последните секунди дойде и напълно заслуженото равенство.