3. Енерги загуби опашкарското дерби срещу Гладбах с гол в 91-ата минута

Енерги загуби опашкарското дерби срещу Гладбах с гол в 91-ата минута

За „българския” Енерги 69 минути на терена срещу Борусия Мьонхенгладбах изкара Станислав Ангелов

Гол в 91-ата минута развали закономерното равенство, към което се бяха запътили опашкарите в немската Бундеслига Енерги и Борусия Мьонхенгладбах. В герой за гостите се превърна бранителят Данте, благодарение, на който Гладбах направи огромна стъпка към запазване на елитния си статут. За „българския” Енерги 69 минути на терена изкара Станислав Ангелов, но той не се представи на ниво и не помогна на своя тим. Нападателят на Котбус Димитър Рангелов пропусна срещата поради разтежение в глезена.

Отборите не предложиха особено добра продукция на 20-те хиляди, които се бяха събрали на „Стадиона на приятелството”. Енерги успя да сътвори по-добрите положения през първите 45 игрови минути, докато Гладбах стоеше по-добре в тактическо отношение. В крайна сметка и двата тима неутрализираха успешно действията на противника.

След почивката гостите бяха тези, които показаха желанието си да гонят победата, хвърляйки повече хора и усилия в предните линии. Домакините също се справиха добре с атаките си, но при отсъствието на топреализатора Рангелов силно се усети неефективността им пред вратата на Лоугън Бейли, който пазеше за Борусия.

Моментът на истината дойде в първата минута от четириминутното продължение, точно когато равенството изглеждаше като най-резонния резултат. След ъглов удар на Марко Марин към далечната греда Данте отклони кълбото към напречния стълб, от него топката отскочи зад гол линията на Герхард Тремел за 1:0. Оставащите три минути се оказаха прекалено малко за ответен удар от страна на Енерги.

След 32-я кръг Котбус заема предпоследната 17-а позиция с актив от 27 точки. Гладбах, които преди срещата бяха на едно ниво с противниците си  се изкачиха до 14-ото място с 30 точки.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)