3. ЕПОХАЛНО: Ливърпул с най-силния си старт в историята на Висшата лига! (ВИДЕО)

ЕПОХАЛНО: Ливърпул с най-силния си старт в историята на Висшата лига! (ВИДЕО)

Глупава грешка на Алисон можеше да лиши "червените" от успеха

Ливърпул постигна четвърта поредна победа от началото на сезона, след като спечели с 2:1 гостуването си на Лестър от Висшата лига. По този начин "червените" записаха най силния си старт в историята на Висшата лига.

Тимът на Юрген Клоп поведе още в 10-ата минута, когато Садио Мане се възползва от хубав пробив на Анди Робъртсън.

Малко преди паузата Роберто Фирмино направи 2:0, след като засече с глава центриране от корнер.

В средата на втората част много груба грешка на втория най-скъп вратар в историята Алисон  върна "лисиците" в играта. Ихеаначо му открадна топката и пусна пас към Гезал, който намали пасива на своите.

До края обаче "червените" умело запазиха аванса си и се бетонираха на върха с пълен актив от 12 точки. Лестър е седми с шест пункта.