3. Еркулес стъписа могъщия тим на Барселона (видео)

Еркулес стъписа могъщия тим на Барселона (видео)

Барса си спомни какво е да губиш след 0:2 от новака в Примера

Вече недотам скромният тим на Еркулес накара легендарния стадион „Камп Ноу” да затихне, след като успя да пресъздаде успешно библейската приказка за битката между Давид и Голиат.

Новакът в Примера дивисион измъкна геройска победа с 2:0 срещу шампиона на Испания Барселона насред каталунската столица. Изненадата на шампионата до този момент стана реалност след два гола на бившия съотборник на Димитър Рангелов в Борусия Дортмунд Нелсон Валдес. Парагвайският таран набута по един гол във вратата на Виктор Владес в двете полувремена на срещата.

Барселона разчиташе на атомичното си нападение да обърне резултата в собствена полза, но усилията на Лео Меси, Давид Вия, Педро, Боян, Шави и дори Пике не успя да предотврати първата си домакинска загуба в Примера за последните 16 месеца. На 23 май миналата година на „Камп Ноу” Барса стана жертва на друг недотам претенциозен отбор, този на Осасуна. Поражението за Барселона е общо пето от началото на годината във всички турнири.
Домакините очаквано не похабиха нито една от минутите от началото на мача и с вихрени атаки се впуснаха в търсене на първия гол. Остриетата Меси, Боян и Вия имаха своите възможности, но в крайна сметка се оказаха безпомощни пред отбраната на Еркулес. Въпреки че раздираха защитата на съперника си с хирургически точните си пасове каталунците не успяваха да сполучат със завършващите си удари.

Първият гол падна след нещастна грешка на вратаря на Барселона Виктор Валдес в 26-ата минута. Играещият под наем от Реал Мадрид Дренте центрира от фаул в пеналта, където стражът изтърва топката след удар на противников играч, а това позволи на съименника му Нелсон Валдес да се възползва напълно от ситуацията.
Последваха опасни центрирания към Боян и Пике, но двамата отново не се възползваха от положенията си.
На почивката в игра се появи генралът на Барса Шави и почти веднаха халфът погледна към гола със заплашителен шут от средата на пеналта. Давид Вия бе следващият, който пропиля добра възможност, след като бе изпреварен от стража на гостите.

Нелсон Валдес шокира „Камп Ноу” за втори път в 59-ата минута. Тиаго Гомес напредна по крилото си отлично ниско центриране към средата на пеналта намери връхлитащия Валдес, който не сгреши с прецизния си удар и постави Барса в шах.

Меси, Иниеста и Педро продължиха да трупат абсурдни пропуски за статистиката, след като първо аржентинецът не успя да намери целта, озовал се лице в лице с вратаря на гостите. Иниеста стреля от воле, а Педро осъществи индивидуален пробив, който завърши със спасяване на Хуан Каталаюд.

Новото попълнение на Еркулес Давид Трезеге имаше всички шансове да сложи край на мача в 88-ата минута, но не успя да се разпише след отлично спасяване на Валдес.

Барселона – Еркулес 0:2
0:1 Нелсон Валдес 26’
0:2 Нелсон Валдес 58’

Барселона: Валдес, Педро, Адриано, Пике, Абидал, Максуел, Масчерано, Кейта, Иниеста, Боян, Вия, Меси;
Наставник: Пеп Гуардиола

Еркулес: Калатаюд, Кортес, Памаро, Пас Крус, Пеня, Фрицлер, Тапиас, Дренте, Гомес, Н. Валдес, Трезеге;
Наставник: Естебан Виго;