3. Ерлинг Холанд избухна с три гола за класика над Уулвс (ВИДЕО)

Ерлинг Холанд избухна с три гола за класика над Уулвс (ВИДЕО)

"Гражданите" вече са на две точки от върха

Манчестър Сити победи Уулвърхемптън с 3:0 у дома в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. В герой за тима отново се превърна Ерлинг Холанд, който реализира хеттрик. С успеха „гражданите“ се доближиха на 2 точки от лидера Арсенал, който е с два мача по-малко. „Вълците“ са 17-и с актив от 17 пункта.

Манчестър Сити имаше пълен контрол в двубоя още от първата минута, но се затрудняваше да създаде чисти ситуации пред вратата на Жозе Са до заключителните минути на първата част. В 40-ата минута Сити успя да вземе аванс в срещата. Кевин Де Бройне центрира прецизно към Ерлинг Холанд. Норвежецът само това и чакаше и с глава успя да прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Три минути по-късно възпитаниците на Пеп Гуардиола имаха претенции за дузпа за нарушение след Рияд Марез. Ситуацията бе преразгледана с ВАР, но домакините не получиха 11-метров наказателен удар.

До такъв обаче се стигна пет минути след началото на втората част. Рубен Невеш препъна Илкай Гюндоган в наказателното поле. Ерлинг Холанд застана зад топката и я прати във вратата на Жозе Са за 2:0. В 53-ата минута Рияд Марез имаше отлична възможност да увеличи аванса на своя тим. Алжирецът получи центриране и стреля с глава, но ударът му бе лишен от точност.

Минута по-късно Жозе Са направи груба грешка и за Ерлинг Холанд остана най-лесното – да вкара топката в опразнената врата и да покачи на 3:0.

В 66-ата минута Рияд Марез най-сетне успя да реализира във вратата на Уулвс, но попадението му не бе зачетено заради нередовна позиция. В 83-ата минута защитата на Манчестър Сити се разколеба и топката стигна до Даниел Поденсе, който отправи удар по посока вратата на Едерсон, но бе неточен.

В друг двубой от кръга, игран по същото време 15-ият Лийдс и осмият Брентфорд не успяха да си отбележат попадение и поделиха точките на "Елан Роуд".