3. Еспаньол намери пътя към спасението - победа над Бетис с 2:0

Еспаньол намери пътя към спасението - победа над Бетис с 2:0

Отборът на Еспаньол постигна много важна и ценна победа в среща от 33-ия кръг на испанската Примера. Каталунците успяха да се наложат като домакин на Бетис с 2:0. Резултатът бе открит от Луис Гарсия в 4-ата, а второто попадение бе дело на Мартинес в 83-ата.

Срещата започна много добре за домакините, които успяха да открият резултата още в 4-ата минута. Луис Гарсия бе на правилното място в правилното време и успя да зарадва феновете на стадион „Монтжуик”. След попадението играчите на Почетино продължиха да налагат своята воля, но до края на първата част нов гол не падна.

През второто полувреме играта се накъса, а играчите трудно достигаха до опасно положение. Все пак Еспаньол продължаваше да прави по-опасни атаки, които предвещаваха ново попадение. То падна в 83-ата минута, когато Мартинес успя да вкара нов гол.

След тази победа тима на Еспаньол вече се намира на 16-то място, докато Бетис е на 14-та позиция.