3. Еспаньол отупа Б отбора на Барса за купата на Каталуня

Еспаньол отупа Б отбора на Барса за купата на Каталуня

Хеттрик на Бифоума увенча шестата купа за тима

Еспаньол отупа Б отбора на Барселона и спечели за шести път купата на Каталуня. Момчетата на Еузебио Сакристан загубиха с 0:3, като тежкото поражение се дължи най-вероятно на това, че тимът се завърна на скоро от американското си турне. Трите гола бяха дело на Бифоума през второто полувреме.

Еспаньол започна двубоя с четирима футболисти от първия отбор, докато за Барса играха изцяло млади момчета. Въпреки това двата тима предложиха много интересно първо полувреме, в което можеха да се видят страхотни отигравания и от двете страни.

През вторите 45 минути всичко обаче се промени. Футболистите на Еспаньол откриха резултата в 50-ата минута, като Бифоума вкара първия си гол. Играчите на Барселона нямаха време  да се отърсят от бързото попадане и много скоро получиха втори гол. Възпитаниците на Сакристан така и не успяха да дадат адекватен отговор на летящите голове в тяхната врата и Бифоума оформи своя хеттрик в 74-ата минута.

Реал за Варан: Завинаги един от нас