3. Еспаньол спечели дербито на опашкарите, Виляреал взе глътка въздух и тръгна по следите на Валенсия

Отборът на Еспаньол успя да постигне важна победа над тима на Спортинг Хихон с 3:0 в среща от 32-ия кръг на испанската Примера. Резултатът бе открит от Нене в 25-ата минута. Бразилецът даде важна преднина за каталунския тим. Преднината за гостите стана 2:0 в 74-ата минута, когато Мартинес се разписа. Само 2 минути по-късно преднината сатана 3:0, когато Калехон успя да се разпише за трети път и да отнесе трите точки в Каталуния.|

Отборът на Еспаньол успя да постигне важна победа над тима на Спортинг Хихон с 3:0 в среща от 32-ия кръг на испанската Примера. Резултатът бе открит от Нене в 25-ата минута. Преднината за гостите стана 2:0 в 74-ата минута, когато Мартинес се разписа. Само 2 минути по-късно резултатът сатана 3:0 - Калехон успя да се разпише за трети път и да отнесе трите точки в Каталуния.

Първата част започна с подчертан натиск на гостите от Еспаньол, които владееха положението на терена. Каталунците се нуждаеха от трите точки, тъй като само водят битка за оцеляването си в испанския елит. Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато бразилецът Нене успя с левия крак да прониже стража на домакините. След попадението играчите на Почетино продължиха да са по-дейни на терена, но до края на полувремето не успяха да отбележат нов гол.

През втората част каталунците отново започнаха да диктуват събитията на игрището. Всички играчи облечени в “бяло-синьо” даваха най-доброто от себе си, за да може тима да се постигне победа. В 73-ата минута, след центриране от корнер Мартинес засече кълбото и направи преднината на Еспаньол 2:0. Само две минути по-късно на светлинното табло светна 3:0, тъй като Калехон прати кълбото отново в мрежата на “хихонци”. В 78-ата минута Барал от Спортинг получи червен картон, след като извърши нарушение с цел да спре противников състезател.

Така с тази победа тимът на Еспаньол събира актив от 32 точки, но остава на 18-та позиция, Хихон е с една позиция по-напред в подреждането с актив от 33 точки.

В друга среща от кръга Виляреал успя да вземе глътка въздух срещу тима на Рекреативо Уелва. “Жълтата подводница спечели с 2:1 и по този начин се включи в битката за местата, които дават право на участие в Шампионската лига.

Срещата не започна добре за играчите на Мануел Пелегрини, които губеха в резултата само след минута игра. Комуняс се възползва от предоставения му шанс и успя да вкара топката в мрежата на домакините. След попадението играчите в жълто бяха повече от стъписани и трудно организираха атаки. Все пак в края на първата част, играчите от стадин “Ел Мадригал” успяха да изравнят. Йоренте успя да реализира важното попадение, което даде надежда на “жълтата подводница”, че може да спечели мача.

В началото на второто полувреме Йоренте и компания заиграха още по-сърцата и пред вратата на Рекре се редуваха една след друга опасни атаки. В 67-ата минута се стигна до закономерното 2:1. Грасия успя да отбележи и хвърли в делириум всички 40 хиляди по трибуните на стадион “Ел Мадригал”.

След този важен успех играчите на Виляреал се намират на 5-то място с актив от 52 точки, докато Рекреативо е на 19-та позиция с 30 точки