3. Еспаньол срещу Овиедо в битка за последното място в Ла Лига

Еспаньол срещу Овиедо в битка за последното място в Ла Лига

Двата мача са на 16-и и 23-и юни

Еспаньол се класира за финалния плейоф за влизане в испанската Примера дивисион, след като завърши у дома 0:0 със Спортинг Хихон във втората среща. В първия мач Еспаньол беше спечелил като гост с 1:0, но на собствен терен трябваше в огромни периоди да защитава тази преднина.

Последните 30 минути от срещата минаха изцяло пред вратата на Еспаньол, като стражът им Жоан Гарсия трябваше да спасява удари Виктор Кампусано, Фран Вияалба и дори на десния бранител Гуи Росас.

Така попадението на Хави Пуадо в първата среща, реализирано в 88-ата минута, се оказа с решаващ характер за Еспаньол.

В другата среща Овиедо завърши 0:0 с Ейбар като гост и се класира след успех с 2:0 на свой терен в първата среща. Еспаньол изпадна миналата година от елита и прогнозите бяха за бързо завръщане, но синьо-белите от Барселона за момента се борят в плейофите.

Двата мача, които ще определят последния нов член на испанския елит, са на 16-и и 23-и юни като Овиедо е домакин в първата от тях.