3. Евертън обърна Арсенал в драма на "Гудисън парк" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън обърна Арсенал в драма на "Гудисън парк" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Късен трилър и 2:1 за "карамелите", Лестър е най-слабият действащ шампион на Англия като гост

Арсенал пропусна възможността да се изравни с лидера Челси и загуби с 1:2 като гост на Евертън след обрат в първа среща от междинния 16-и кръг на Висшата лига. Алексис Санчес даде аванс на „топчиите” от пряк свободен удар след рикошет, но Шеймъс Коулман изравни с глава в 44-ата минута. Пак с глава Ашли Уилямс вкара победния гол късно в 86-ата минута и Арсенал загуби за първи път от първия кръг насам, когато падна с 3:4 от Ливърпул.

Арсенал остава втори с 34 точки и дава шанс на Ливърпул да го настигне по точки. Челси води с 37 точки.

„Карамелите” влязоха в мача с едва един успех в последните 10 кръга и не бяха особени уверени в първите минути, които бяха доминирани от „артилеристите”. Шкодран Мустафи е контузен и Габриел Паулиста партнираше на Лоран Косчелни в центъра на защитата.

Серия неудачни изяви в защита за Евертън донесоха пряк свободен удар на гостите на опасна позиция в 20-ата минута, като Ашли Уилямс много опасно се вряза с бутонката си в крака на своя съотборник Идриса Гай.

След цялата суматоха Алексис Санчес застана зад топката, която се отклони от Ашли Уилямс, Стекеленбург докосна с ръка, но не успя да спре удара – 1:0 за гостите.

Евертън заигра по-добре след допуснатия гол и изравни преди почивката. Идриса Гай пусна на левия фланг за Лейтън Бейнс, който центрира безупречно и Шеймъс Коулман с глава плъзна в далечния десен ъгъл за 1:1.

10 минути след паузата Йозил не уцели вратата от 11-12 метра, докато вратарят бе замръзнал и чакаше да вади топката от мрежата.

Евертън също нямаше късмет в 61-ата минута и диагоналният изстрел на Рос Баркли мина на сантиметри покрай дясната греда.

Вместо Арсенал да натиска за победен гол, това правеха домакините. Роналд Куман пусна 19-годишния нападател Доминик Калвърт-Люин и премина към схема с двама на върха на атаката.

Петър Чех извади по чудотворен начин шута на Фил Ягиелка на първа греда след корнер на Баркли, но при следващия ъглов удар Ашли Уилямс заби с глава под гредата – 2:1 и обрат.

Добавените 4 минути бяха достойни за трилър. Фил Ягиелка беше изгонен с втори жълт картон, стана меле Фунес Мори застана на пътя на свирепо воле на Монреал, а Бейнс извади пред голлинията следващата добавка на Айоби.

В един момент Петър Чех се озова в противниковата врата зад голлинията на Евертън, но и това не помогна. Напротив, Бейерин загуби от Лукаку и вратата на Арсенал беше празна, но не се намери кой да ритне в мрежата и мачът завърши 2:1.

Шампионът Лестър продължи трагичната си форма като гост в първенството и загуби с 0:1 от Борнемут, който се качи до осма позиция. „Лисиците” имат само една точка навън този сезон и загубиха седмо от осемте си гостувания.

През първата част „черешките” на Еди Хауи владееха топката в 71% от времето. Въпреки това Лестър имаше отлични шансове, но Варди не насочи в празната врата, след като заобиколи вратаря, а Хут също изпусна голям шанс.

Борнемут беше по-ефективен и в първия си мач като титуляр този сезон Марк Пю се разписа с добре насочен изстрел от средна дистанция в 34-ата минута за 1:0.

Чак в последната минута Лестър стигна до възможност да се докопа до точка, но Артур Боруц отрази удара на Леонардо Уйоа от няколко метра след меле.

Една точка от първите осем гостувания през сезона е най-лошият актив за действащ шампион на Англия, а отборът на Раниери е 14-и с 16 точки, само на 4 пред зоната на изпадащите.