3. Евертън отмъкна точка от „Емирейтс” и спря победната серия на Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора не се победиха в истински спектакъл и поделиха точките след 1:1

Евертън прекъсна серията от шест последователни домакински победи на Арсенал, след като стигна до равенство 1:1 при гостуването си от XV кръг на английската Висша лига.

Мачът на „Емирейтс” бе изключително зрелищен и ситуациите пред двете врати следваха една след друга.

Първото полувреме бе по-слабо като продукция, тъй като двата тима мислеха най-вече за играта си в дефанзивен план, но след паузата срещата стана изключително отворена.

Лидерите във временното класиране от Лондон първи откриха резултата. Това стана в 80-ата минута, когато резервата Тио Уолкът асистира на Месут Йозил и германският национал вкара за 1:0.

Радостта на „артилеристите” обаче бе твърде кратка, защото те запазиха преднината си само четири минути. В 79-ата на терена се появи Жерар Деулофеу, който се разписа с едно от първите си докосвания до топката.

Това стана шест минути преди края на редовното време, когато след едно центриране отдясно Ромелу Лукаку опита атрактивна задна ножица, но не успя да играе с топката. Тя обаче стигна до играещият под наем от Барселона испанец и той от малък ъгъл успя да я прати в мрежата на Шчесни – 1:1.

След това Арсенал се вдигна на щурм и секунди след края на даденото от рефера 3-минутно продължение Оливие Жиру можеше да донесе успеха на „топчиите”, но шутът му рикошира в сглобката на вратата и не влезе в мрежата на Тим Хауърд.

Така, напълно заслужено, двата отбора поделиха точките и Арсенал остана на върха, с 5 аванс пред Ливърпул и Челси. „Карамелите” пък имат със 7 по-малко от „артилеристите” и са само на една от четвъртия в таблицата тим на Манчестър Сити.