3. Евертън продължава да затъва, падна и от Лестър (ВИДЕО)

Евертън продължава да затъва, падна и от Лестър (ВИДЕО)

Джейми Варди вкара за успеха на "лисиците"

Новата година не донесе късмет на Евертън. "Сините" загубиха с 0:1 домакинството си на Лестър и останаха само с една победа в последните си осем мача. Голът вкара Джейми Варди (58)

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Евертън е на 10-а позиция с 27 точки. "Лисиците", които биха последователно Челси (1:0) и Манчестър Сити (2:1), преди да паднат от Кардиф (0:1), са седми с 31 т.

Удар на Ричарлисон в 12-ата срещна тялото на Джони Еванс. Бразилецът поиска дузпа за игра с ръка, но такава правилно не беше отсъдена. Първата по-сериозна опасност дойде в 19-ата минута, когато удар на Джонджо Кени от Евертън уцели сглобката на противниковата врата.

В 50-ата минута Джордан Пикфорд не се намеси добре при центриране на Марк Олбрайтън, но Лестър не се възползва от грешката на вратаря. В 58-ата Майкъл Кийн допусна груба грешка и подари топката на Рикардо Перейра, който изведе Варди на чиста позиция. Нападателят нахлу в наказателното поле и с удар в далечния долен ъгъл откри резултата за "лисиците". Това беше негов пети гол в осем мача срещу този съперник.

Каспер Шмайхел отрази силен шут на Дженк Тосун в 75-ата минута. Пет след това Мартин Аткинсън не отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Кийн в наказателното поле и всичко по-интересно в този мач приключи.
Иниеста плаче на раздяла, мечтае да е треньор на Барселона

Ще продължим да се виждаме, обяви халфът, обявил край на своята кариера

И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан