3. Евертън продължи мъките на Челси след 2:0 на "Гудисън Парк"

Евертън продължи мъките на Челси след 2:0 на "Гудисън Парк"

"Карамелите" надвиха лондончани през втората част

Евертън победи с 2:0 Челси като домакин в мач от Висшата лига на Англия. "Карамелите" показаха по-добра игра през вторите 45 минути на "Гудисън Парк" и напълно заслужено си тръгнаха с трите точки.

Срещата започна по-добре за гостите, които застрашиха първи противниковата врата с удар на Еден Азар. След 20-та минута пък Жоржиньо и Рос Баркли също нанесоха опасни удари.

Втората част обаче Евертън бе преобразен и още в 49-та минута Ричарлисон откри резултата с глава. "Карамелите" продължиха с добрата си игра и в 58та Майкъл Кийн стреля, но неточно. Така се стигна и до 72-та минута, когато Гилфи Сигурдсон реализира дузпа, дадена малко по-рано и оформи крайното 2:0.

В последните минути Хъдсън-Одой можеше да вкара почетен гол за лондончани, но ударът му беше спасен. Така Челси за втори пореден кръг не победи, след като завърши наравно 1:1 с Уулвърхемтън преди седмица и остава на шестото място с 57 точки. Евертън пък се изкачи на 11-та позиция с 40 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1