3. Евертън се спаси срещу Тотнъм в 90-та минута (ВИДЕО)

Евертън се спаси срещу Тотнъм в 90-та минута (ВИДЕО)

Eвертън и Тотнъм изиграха драматичен мач на "Гудисън Парк", завършил при 1:1. Абдулае Дукуре изпусна нервите си и беше изгонен в 58-а минута. Хари Кейн изведе лондончани напред в 68-а минута от дузпа. Майкъл Кийн изравни в 90-а минута с феноменален гол. В края на мача и "шпорите" доиграха срещата с 10 човека след грубо нарушение на Лукас Моура.

В 5-а минута Педро Поро получи извеждащ пас по фланга, след което пробва центриране, което беше отразено от Джордан Пикфорд.

Четири минути по-късно, след хубава контраатака, Хари Кейн успя да стреля, но Майкъл Кийн успя да спаси от гол линията. Минута по-късно именно бранителят на "карамелите" успя да стреля, но над вратата на "шпорите".

В 16-а минута Кейн отново получи шанс да стреля с глава, но не улучи целта.

Евертън постепенно успя да овладее набезите на гостите и се настани в половината на лондончани. В 30-а минута Абдулае Дукуре стреля с глава, но доста неточно.

В началото на втората част домакините пресираха съперника добре, но Идриса Гей не улучи целта.

В 58-а минута положението за домакините стана неприятно. След сдърпване между Кейн и Дукуре, халфът на Евертън изпусна своите нерви и удари с ръка в лицето нападателя на Тотнъм, което доведе до директен червен картон.

Само 10 минути по-късно гостите се възползваха от своето предимство. След нарушение в наказателното поле Хари Кейн застана зад топката и разстреля Пикфорд от 11 метра за 1:0.

Дори с 10 души обаче Евертън натисна и Лорис трябваше два пъти да се намесва, за да отразява опасни удари.

В 88-а минута резервата Лукас Моура направи невероятна глупост, за да си изкара на свой ред червен картон, с което съвсем оживи феновете не "Гудисън Парк". А черешката на тортата дойде две минути по-късно, когато Майкъл Кийн вкара сензационен гол от 25 метра разстояние за крайното 1:1.

ЕвертънПикфорд, Колман, Кийн, Тарковски, Годфри, Иуоби, Дукуре, Гей, Онана, Макнийл, Грей;

ТотнъмЛорис, Лангле, Дайър, Ромеро, Поро, Перишич, Скип, Хьойбьерг, Сон, Кулушевски, Кейн;

Тер Стеген: Тази загуба боли