3. Евробоецът Айнтрахт отнесе "шестица" от Леверкузен (ВИДЕО)

Евробоецът Айнтрахт отнесе "шестица" от Леверкузен (ВИДЕО)

За пръв път в историята на Бундеслигата седем гола паднаха до почивката

Байер Леверкузен удари по амбициите на Айнтрахт за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига. "Аспирините" съсипаха евробоеца 6:1 в среща от 32-ия кръг на германското първенство. След този резултат двата тима се изравниха на четвърта позиция, но Айнтрахт продължава да има предимство заради по-добрата си голова разлика (+5), която не пострада фатално дори след това унижение. А, само преди дни тимът от Франкфурт направи 1:1 с Челси на полуфинал в Лига Европа.

Домакините отбелязаха и шесте си попадения до 36-ата минута, като точни бяха Кай Хавертц, Юлиан Брант, Лукас Аларио на два пъти и Чарлес Арангис, а Мартин Хинтерегер си заби автогол. Филип Костич беше намалил на 1:2 след рикошет в Жонатан Та.

Така за първи път в историята на Бундеслигата паднаха седем гола преди почивката.

Смазващите начални минути от страна на Байер накараха треньора на гостите да направи двойна смяна още в 38-ата минута.

След паузата двубоят се доиграваше, след като и двата състава не виждаха смисъл да хвърлят усилия.

Борбата за участие в Лига Европа също е интересна, като виза ще има и за седмия в крайното класиране.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)