3. Ейре удари Германия, Левандоски спаси Полша срещу Шотландия (ВИДЕО)

Ейре удари Германия, Левандоски спаси Полша срещу Шотландия (ВИДЕО)

Ситуацията в Група D ще се реши окончателно в последния квалификационен кръг

Националният отбор на Република Ирландия постигна сензационна победа над световния шампион Германия в двубой от Група D за Евро 2016. Шейн Лонг се превърна в герой за крайното 1:0 и по този начин запази шансовете на тима за класиране.

В другия двубой от групата Полша стигна до равенство 2:2 срещу Шотландия, като в центъра на вниманието отново бе нападателят Роберт Левандовски, който вкара и двата гола. Той е най-резултатният футболист в този квалификационен цикъл като до момента има 12 попадения.

След тези два двубоя ситуацията в групата стана определено интересна. Бундестимът е на първото място с 19 точки, а зад тях са Ейре и Полша с по 18. Всичко ще се реши в последния кръг, когато Германия посреща Грузия, където се нуждае минимум от точка, за да се класира, а Полша приема Република Ирландия. Срещите са на 11-и октомври. „Гайдарите” се сбогуваха с мечтите си за участие във Франция.

На "Авива Стейдиъм" Германия създаде повечето положения, но в 70-ата минута отборът на Йоахим Льов бе попарен. Тогава влезлият като резерва вратар Дарън Рандолф, след като Шей Гивън получи контузия през първата част, подаде през целия терен на Лонг, който овладя, напредна и с мощен удар не остави никакви шансове на Мануел Нойер.

На "Хемпдън Парк" Шотландия и Полша направиха голово шоу, като нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски продължи да бележи. Той откри в третата минута, след като бе изведен много добре от Милик. В края на първата част обаче домакините възстановиха равенството с много хубав гол на Мат Ричи, който се разписа с мощен удар извън наказателното поле. Стивън Флетчър в 62-ата минута направи пълен обрат също с красив гол. Драмата в този двубой бе пълна. В четвъртата минута на добавеното време Глик стреля от пряк свободен удар, топката се отби от гредата, в наказателното поле на мястото си бе Левандовски и добави за 2:2.

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона