3. Фалстарт за Наполи на Конте, Хвича се контузи (ВИДЕО)

Фалстарт за Наполи на Конте, Хвича се контузи (ВИДЕО)

Верона зарадва Паоло Занетис с 3:0 у дома

Верона започна сезона в италианската Серия А с класически домакински успех над фаворита Наполи.

Дебютите на новите треньори Паоло Занетис и Антонио Конте бяха коренно различни, а в герой за победителите се превърна появилият се като резерва Даниел Москера, който вкара 2 попадения в заключителните 15 минути.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Роша Ливраменто откри резултата в 50-а минута, а след това на сцената се появи колумбиецът, който в 75-ата покачи на 2:0, а в 94-ата сложи точка на спора.

Загубата не е единствената лоша новина от мача за Наполи, тъй като Хвича Кварацхелия бе сменен принудително след първото полувреме заради контузия.

В друга среща от първия кръг участникът в Шампионска лига Болоня стигна само до равенство 1:1 у дома срещу Удинезе.

Капитанът Рикардо Орсолини изведе Болоня от дузпа в 57-а минута, но гостите стигнаха до точката с попадение на Лаутаро Джанети в 68-а минута.

Преди това Флориан Тувин изпусна дузпа за Удинезе, но при последвалия корнер Джанети бе най-съобразителен и прати топката в мрежата за 1:1.