3. Фамозен гол вдъхнови Юнайтед за класика срещу Евертън (ВИДЕО)

Фамозен гол вдъхнови Юнайтед за класика срещу Евертън (ВИДЕО)

Гарначо вкара с фантастична алапиола, Рашфорд и Марсиал също бележат

Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа в английската Висша лига, след като спечели с 3:0 визитата си на Евертън от XIII кръг.

Аржентинският тийнейджър Алехандро Гарначо вдъхнови „червените дяволи“ с попадение още в 3-ата минута, което със сигурност ще е сред претендентите за „гол на сезона“.

19-годишният Гарначо засече със страхотна задна ножица центриране на Диого Далот след едва 199 секунди игра и даде аванс на гостите.

През второто полувреме те вкараха още 2 пъти като първо Маркъс Рашфорд (56) удвои от дузпа, а после Антони Марсиал (75) сложи точка на спора и подпечата успеха на Юнайтед.

След него тимът зае 6-о място във временното класиране с 24 точки, докато Евертън остана с едва 4 след отнемането на 10 от актива на тима заради нарушаване на финансовите правила на Острова.

Преди началото на двубоя, както и по време на целия мач, запалянковци на клуба от Ливърпул протестираха срещу санкцията на „карамелите“.

Срещата на „Гудисън Парк“ започна вихрено и още в 3-ата минута Алехандро Гарначо вкара със задна ножица гол, наподобяващ един на легендата Уейн Рууни в градското дерби със Сити.

Последваха 2 ключови намеси на вратаря Андре Онана, които позволиха на гостите да запазят своя минимален аванс.

Междувременно Люк Шоу беше близо до още едно попадение във вратата на "карамелите", а Доминик Калвърт-Люин пропусна да изравни в 32-ата минута.

Десет минути след почивката Маркъс Рашфорд покачи на 2:0 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена след намеса на ВАР.

Първоначално главният съдия показа жълт картон за симулация на Антони Марсиал, но след като видя на повторение ситуацията го отмени и показа бялата точка.

Крайното 3:0 оформи самият Марсиал в 75-ата минута след техничен удар и асистенция на капитана Бруно Фернандеш.

До края „карамелите“ опитаха да вкарат поне почетно попадение, ала не успяха и останаха на предпоследна позиция в класирането на Висшата лига.

ЕВЕРТЪН - МАН ЮНАЙТЕД 0:3
0:1 Гарначо (3)
0:2 Рашфорд (56, дузпа)
0:3 Марсиал (75)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Евертън: Пикфорд, Йънг, Тарковски, Брантуайт, Миколенко – Гарнър, Дукуре, Гей – Калвърт-Люин, Харисън, МакНийл;

Манчестър Юнайтед; Онана, Далот, Магуайър, Линдельоф, Шоу, МакТомини, Майноо, Гарначо, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал.